Trampassagier mag niet alle beelden aanslag zien
DEN HAAG (ANP) - Een passagier die vorig jaar maart de aanslag in een tram in Utrecht overleefde, krijgt niet alle beelden van de aanslag te zien. De rechtbank in Den Haag heeft die eis in kort geding afgewezen.
De eiser, Mustafa Ercan, wilde aantonen dat hij niet alleen slachtoffer is van de terreuraanslag, maar dat de verdachte Gökmen T. ook geprobeerd zou hebben om hem te vermoorden. Volgens Ercan heeft T. zijn wapen op hem gericht en een aantal keren de trekker overgehaald. Er zouden geen kogels uit zijn gekomen, mogelijk omdat het haperde of de kogels op waren.
De rechtbank in Den Haag oordeelt dat Ercan er geen belang bij heeft om beelden te zien van een deel van de tram waar hij zelf niet is geweest. Hij heeft wel alle beelden gezien waarop hij zelf is te zien en hij mag de beelden van vier camera's zien van het deel van de tram waar hij aanwezig was.
Onderbouwen
Ercan wilde de beelden zien om daarmee zijn vordering tegen T. te onderbouwen. De slachtoffers en nabestaanden van de aanslag krijgen volgende week tijdens de rechtszaak de gelegenheid om te vragen om een vergoeding voor fysieke en psychische schade.
"De uitspraak is zeer teleurstellend en onbegrijpelijk voor Mustafa Ercan die, met risico voor eigen leven, twee neergeschoten meisjes en een 55-jarige man heeft gered", reageert zijn woordvoerder.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
17 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
20 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden