Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainverbod uitgebreid naar 47 tennissers in Melbourne

Trainverbod uitgebreid naar 47 tennissers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de Australian Open dat twee weken in volledige quarantaine moet zonder toestemming om dagelijks 5 uur te trainen, is gegroeid naar 47 tennissers. Op een tweede chartervlucht richting Melbourne vanuit Abu Dhabi is een passagier bij aankomst positief getest op het coronavirus. In dit vliegtuig zaten 23 spelers.

Het trainverbod gold in eerste instantie voor de 24 tennissers die aan boord zaten van een vlucht uit Los Angeles en waarin twee mensen bleken te zitten die besmet waren met het coronavirus. De gezondheidsautoriteiten in Australië beschouwden alle inzittenden als 'nauwe contacten' en bepaalden dat zij in isolatie moeten op hun hotelkamers. Die bepaling is ook van kracht voor de inzittenden van de vlucht uit Abu Dhabi.

Volgens Australische media behoren onder anderen de Wit-Russin Viktoria Azarenka (winnares Australian Open in 2012 en 2013) , de Amerikaanse Sloane Stephens en de Japanner Kei Nishikori tot de gedupeerden.

Afmeldingen

Het eerste grand slam van dit jaar begint vanwege de coronapandemie al drie weken later dan gepland, namelijk 8 februari. De organisatie stelde vooraf in dat de deelnemers sowieso bij aankomst in Melbourne twee weken in quarantaine gaan, maar wel 5 uur per dag hun kamer mogen verlaten om te trainen en zich zo voor te bereiden op het toernooi.

De top 3 van de wereldranglijst bij de mannen en de vrouwen gaat in aanloop naar de Australian Open Melbourn eerst naar Adelaide. Novak Djokovic, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Ashleigh Barty, Simona Halep en Naomi Osaka brengen in die stad hun verplichte twee weken quarantaine door. Ze spelen in Adelaide ook een demonstratietoernooi voordat ze naar Melbourne komen.

Een aantal spelers heeft zich al afgemeld. Roger Federer is nog niet fit genoeg, evenals Kiki Bertens. De Amerikaan John Isner komt niet omdat hij de coronaregels te streng vindt. Zijn landgenote Madison Keys trok zich terug omdat ze positief is getest. Dat geldt ook voor de Schot Andy Murray, waardoor zijn deelname twijfelachtig is.

Meer uit Sport

Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

2 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

12 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

12 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

12 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

14 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

14 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

15 uur geleden