Trainverbod uitgebreid naar 47 tennissers in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de Australian Open dat twee weken in volledige quarantaine moet zonder toestemming om dagelijks 5 uur te trainen, is gegroeid naar 47 tennissers. Op een tweede chartervlucht richting Melbourne vanuit Abu Dhabi is een passagier bij aankomst positief getest op het coronavirus. In dit vliegtuig zaten 23 spelers.
Het trainverbod gold in eerste instantie voor de 24 tennissers die aan boord zaten van een vlucht uit Los Angeles en waarin twee mensen bleken te zitten die besmet waren met het coronavirus. De gezondheidsautoriteiten in Australië beschouwden alle inzittenden als 'nauwe contacten' en bepaalden dat zij in isolatie moeten op hun hotelkamers. Die bepaling is ook van kracht voor de inzittenden van de vlucht uit Abu Dhabi.
Volgens Australische media behoren onder anderen de Wit-Russin Viktoria Azarenka (winnares Australian Open in 2012 en 2013) , de Amerikaanse Sloane Stephens en de Japanner Kei Nishikori tot de gedupeerden.
Afmeldingen
Het eerste grand slam van dit jaar begint vanwege de coronapandemie al drie weken later dan gepland, namelijk 8 februari. De organisatie stelde vooraf in dat de deelnemers sowieso bij aankomst in Melbourne twee weken in quarantaine gaan, maar wel 5 uur per dag hun kamer mogen verlaten om te trainen en zich zo voor te bereiden op het toernooi.
De top 3 van de wereldranglijst bij de mannen en de vrouwen gaat in aanloop naar de Australian Open Melbourn eerst naar Adelaide. Novak Djokovic, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Ashleigh Barty, Simona Halep en Naomi Osaka brengen in die stad hun verplichte twee weken quarantaine door. Ze spelen in Adelaide ook een demonstratietoernooi voordat ze naar Melbourne komen.
Een aantal spelers heeft zich al afgemeld. Roger Federer is nog niet fit genoeg, evenals Kiki Bertens. De Amerikaan John Isner komt niet omdat hij de coronaregels te streng vindt. Zijn landgenote Madison Keys trok zich terug omdat ze positief is getest. Dat geldt ook voor de Schot Andy Murray, waardoor zijn deelname twijfelachtig is.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden