Trainingsmissie Nederlandse militairen in Noord-Irak gaat door
DEN HAAG (ANP) - De trainingsmissie van Nederlandse militairen in het noorden van Irak gaat voorlopig gewoon door. Bij Bagdad ligt de training van Iraakse special forces wel stil. Dat laat een woordvoerder van Defensie weten.
De spanningen in het land zijn hoog opgelopen na de de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Hij kwam eerder deze week in de Iraakse hoofdstad Bagdad om door een Amerikaanse raketaanval.
De Nederlandse militairen maken deel uit van de internationale coalitie tegen terreurgroep Islamitische Staat (IS). Het hoofdkwartier van deze missie meldde zondag nog dat er een pauze is ingelast.
Zo'n vijftig mariniers trainen in het relatief rustige noorden Koerdische militairen. Hun activiteiten lagen de afgelopen week stil in verband met de jaarwisseling, maar ze gaan weer aan de slag. "De trainingsactiviteiten gaan door volgens schema", aldus de woordvoerder.
Bij de stilgelegde trainingsmissie in Bagdad werken tussen de vijf en twaalf Nederlandse commando's.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
7 uur geleden