Training voor triatleten op Seine opnieuw geschrapt
PARIJS (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs hebben de training voor de gemengde landenwedstrijd triatlon geschrapt vanwege de verslechterde waterkwaliteit van de rivier de Seine door recente regenval.
Eerder deze week stelden ze de individuele triatlonwedstrijden voor mannen en vrouwen al uit tot woensdag vanwege de slechte kwaliteit van het water in de beroemde rivier. De gemengde estafette met de Nederlanders Mitch Kolkman, Richard Murray, Maya Kingma en Rachel Klamer staat gepland voor aanstaande maandag. Volgende week moeten ook de openwaterzwemmers de Seine in tijdens de Spelen.
Al voor de Spelen waren er zorgen over de waterkwaliteit in de Seine. In april verzekerde Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport, dat het water van de Seine tijdens de Spelen schoon genoeg zou zijn. Ze opende eerder dit jaar een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine uitmondt, om schoon water de Seine in te laten stromen.
1,4 miljard euro
De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro geïnvesteerd in het verbeteren van de rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs. Desondanks werd eind juni, vier weken voor de start van de Spelen, in een rapport aangegeven dat het water in de Seine nog te vervuild was om veilig in te kunnen zwemmen.
Voorzitter Thomas Bach van het IOC heeft geen spijt van de beslissing om de Seine te benutten voor de Spelen. "De triatlonwedstrijden waren sensationeel of zal ik zeggen 'Seinesationeel'", grapte hij op een persconferentie.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
2 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
3 minuten geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
2 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
5 uur geleden