Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Training voor triatleten op Seine opnieuw geschrapt

Training voor triatleten op Seine opnieuw geschrapt

PARIJS (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs hebben de training voor de gemengde landenwedstrijd triatlon geschrapt vanwege de verslechterde waterkwaliteit van de rivier de Seine door recente regenval.

Eerder deze week stelden ze de individuele triatlonwedstrijden voor mannen en vrouwen al uit tot woensdag vanwege de slechte kwaliteit van het water in de beroemde rivier. De gemengde estafette met de Nederlanders Mitch Kolkman, Richard Murray, Maya Kingma en Rachel Klamer staat gepland voor aanstaande maandag. Volgende week moeten ook de openwaterzwemmers de Seine in tijdens de Spelen.

Al voor de Spelen waren er zorgen over de waterkwaliteit in de Seine. In april verzekerde Amélie Oudéa-Castéra, de Franse minister van Sport, dat het water van de Seine tijdens de Spelen schoon genoeg zou zijn. Ze opende eerder dit jaar een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine uitmondt, om schoon water de Seine in te laten stromen.

1,4 miljard euro

De Franse autoriteiten hebben ongeveer 1,4 miljard euro geïnvesteerd in het verbeteren van de rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs. Desondanks werd eind juni, vier weken voor de start van de Spelen, in een rapport aangegeven dat het water in de Seine nog te vervuild was om veilig in te kunnen zwemmen.

Voorzitter Thomas Bach van het IOC heeft geen spijt van de beslissing om de Seine te benutten voor de Spelen. "De triatlonwedstrijden waren sensationeel of zal ik zeggen 'Seinesationeel'", grapte hij op een persconferentie.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

3 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

6 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

7 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

7 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

9 uur geleden