Training op Zandvoort stilgelegd na rookpluimen uit auto Vettel
ZANDVOORT (ANP) - De eerste vrije training voor de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort heeft meer dan een half uur stilgelegen. De oorzaak was een kapotte motor bij de Duitser Sebastian Vettel. Hij moest na een kwartier rijden al zijn Aston Martin na het uitkomen van de Tarzanbocht aan de kant zetten. De coureur zag ook rook uit de achterkant van zijn auto komen en probeerde zelf met een brandblusser de boel te doven.
Pas toen de rode vlag uitging, mochten baanmedewerkers het circuit op om te helpen. Het duurde lang voordat de training kon worden hervat omdat er bijzonder voorzichtig werd gehandeld met de donkergroene bolide van Vettel. Er waren vermoedelijk zorgen over de veiligheid.
Het lange oponthoud is een grote tegenvaller voor de overige negentien Formule 1-coureurs, omdat er nauwelijks nog tijd over is om te oefenen op de baan. Voor de coureurs is het de eerste kennismaking met het vernieuwde circuit. Ze willen dan vooral op zoek gaan naar de beste afstelling van hun auto op de glooiende en bochtige baan.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
8 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
10 uur geleden