Training op Zandvoort stilgelegd na rookpluimen uit auto Vettel
ZANDVOORT (ANP) - De eerste vrije training voor de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort heeft meer dan een half uur stilgelegen. De oorzaak was een kapotte motor bij de Duitser Sebastian Vettel. Hij moest na een kwartier rijden al zijn Aston Martin na het uitkomen van de Tarzanbocht aan de kant zetten. De coureur zag ook rook uit de achterkant van zijn auto komen en probeerde zelf met een brandblusser de boel te doven.
Pas toen de rode vlag uitging, mochten baanmedewerkers het circuit op om te helpen. Het duurde lang voordat de training kon worden hervat omdat er bijzonder voorzichtig werd gehandeld met de donkergroene bolide van Vettel. Er waren vermoedelijk zorgen over de veiligheid.
Het lange oponthoud is een grote tegenvaller voor de overige negentien Formule 1-coureurs, omdat er nauwelijks nog tijd over is om te oefenen op de baan. Voor de coureurs is het de eerste kennismaking met het vernieuwde circuit. Ze willen dan vooral op zoek gaan naar de beste afstelling van hun auto op de glooiende en bochtige baan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
3 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
3 uur geleden