Trainerswissel moet voetbalsters Ajax naar hoger plan tillen
LAGOS (ANP) - Hoewel de huidige prestaties van de voetbalsters van Ajax met name in Europa goed zijn, besloot de Amsterdamse club eerder in de week dat het aflopende contract met trainer Suzanne Bakker niet wordt verlengd. "Het is aan mij om niet continu in het nu te zitten, maar vooruit te kijken", licht Daphne Koster, hoofd van de Ajax Vrouwen, op de website van de club vanuit Portugal toe.
In de Champions League staat Ajax met nog twee duels te gaan verrassend eerste in de poule. In de Eredivisie bezet de ploeg de tweede plaats. In eerste instantie werd Bakker alleen bedankt voor bewezen diensten en succes gewenst voor het komende halfjaar. Nu gaat Koster iets dieper in op het aanstaande vertrek van de coach die er dan twee jaar heeft opzitten bij Ajax. "De publieke opinie wordt vaak gevormd op basis van prestaties. Die zijn naar behoren en Europees gezien zelfs zeer mooi", zegt oud-international Koster in Lagos. "Alleen moeten we verder kijken, naar waar we naartoe willen en wat er dan gevraagd wordt van de spelers en van de staf. Dan kom je tot het besluit dat dit in onze ogen de beste keus is."
Het contract van Bakker liep af. "Daar moet je wat mee. Hoofdtrainer is een 'key-positie'. Ik wil graag eerlijk zijn naar de spelers en staf en duidelijkheid verschaffen. Wat nu goed is wil niet zeggen dat het volgend jaar of zelfs volgende maand goed genoeg is. We moeten kijken welke stap we willen zetten om ons te meten met de Europese top."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
10 uur geleden