Trainerswissel doet Everton goed
LIVERPOOL (ANP) - In zijn eerste optreden als hoofdcoach van Everton heeft Duncan Ferguson een 3-1-zege geboekt op Chelsea. Drie nederlagen op rij waren Marco Silva fataal geworden. De Portugees werd donderdag ontslagen, waarna assistent Ferguson het, vooralsnog tijdelijk, overnam. Onder meer dankzij twee doelpunten van Dominic Calvert-Lewin zag hij hoe zijn ploeg Chelsea met lege handen terug naar Londen stuurde.
Ferguson had een basisplaats ingeruimd voor de middenvelders Theo Walcott en Morgan Schneiderlin. Dat ging ten koste van Tom Davies en Yerry Mina, die met een hamstringblessure aan de kant bleef. Richarlison zette de thuisploeg al in de vijfde minuut op voorsprong. De Braziliaan kopte raak op aangeven van Djibril Sidibé. Kort na rust maakte Calvert-Lewin er zelfs 2-0 van, maar drie minuten later was de marge alweer verkleind tot één, na een doelpunt van Mateo Kovacic. Chelsea drong aan, kreeg kansen maar verzuimde in te grijpen toen de ingevallen Davies op karakter doordrong in het strafschopgebied, waarna Calvert-Lewin de bal in het doel kon schuiven. Voor Chelsea was het de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
9 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
10 uur geleden