Trainerswissel doet Everton goed
LIVERPOOL (ANP) - In zijn eerste optreden als hoofdcoach van Everton heeft Duncan Ferguson een 3-1-zege geboekt op Chelsea. Drie nederlagen op rij waren Marco Silva fataal geworden. De Portugees werd donderdag ontslagen, waarna assistent Ferguson het, vooralsnog tijdelijk, overnam. Onder meer dankzij twee doelpunten van Dominic Calvert-Lewin zag hij hoe zijn ploeg Chelsea met lege handen terug naar Londen stuurde.
Ferguson had een basisplaats ingeruimd voor de middenvelders Theo Walcott en Morgan Schneiderlin. Dat ging ten koste van Tom Davies en Yerry Mina, die met een hamstringblessure aan de kant bleef. Richarlison zette de thuisploeg al in de vijfde minuut op voorsprong. De Braziliaan kopte raak op aangeven van Djibril Sidibé. Kort na rust maakte Calvert-Lewin er zelfs 2-0 van, maar drie minuten later was de marge alweer verkleind tot één, na een doelpunt van Mateo Kovacic. Chelsea drong aan, kreeg kansen maar verzuimde in te grijpen toen de ingevallen Davies op karakter doordrong in het strafschopgebied, waarna Calvert-Lewin de bal in het doel kon schuiven. Voor Chelsea was het de derde nederlaag in de laatste vier competitieduels.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
23 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geleden