Trainersopleiding in Engels voetbal voor minderheden
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclubs gaan zich inzetten om voor meer diversiteit onder trainers te zorgen. Ze hebben een project opgezet waarbij voetballers die afkomstig zijn uit etnische minderheden, in Groot-Brittannië aangeduid als BAME, de kans krijgen om zich als trainer te ontwikkelen. Ieder seizoen wordt geld vrijgemaakt om zes voetballers zo'n traject van bijna twee jaar aan te bieden.
Raheem Sterling, aanvaller van Manchester City, had het onderwerp onlangs aangekaart. Volgens de Engelse international zijn er veel te weinig coaches en bestuurders van raciale minderheden in zijn land. "Er zijn iets van vijfhonderd spelers in de Premier League. Een derde is zwart en die heeft geen vertegenwoordiging in de top van het voetbal en geen vertegenwoordiging in de trainersstaf", zei Sterling.
De organisaties van de Premier League en de English Football League, verantwoordelijk voor de drie niveaus onder de topdivisie, hebben samen met de spelersvakbond PFA een programma opgezet voor zwarte en Aziatische voetballers of spelers uit een andere etnische minderheid. Het is de bedoeling dat de eerste zes komend seizoen beginnen aan het traject. De voetballers die mogen meedoen, worden bij een club uit de EFL opgeleid. Ze krijgen daarbij begeleiding van een mentor. De Premier League en de PFA doen een financiële bijdrage.
"Het is essentieel dat er geen barrières zijn om als coach aan de slag te gaan", zegt directeur Richard Masters van de Premier League. "We hebben meer BAME-coaches nodig om zo de kansen te vergroten."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
9 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden