Trainers Ten Hag, Slot, Jans, Oosting en Van Wonderen genomineerd
GARDEREN (ANP) - De trainers Erik ten Hag, Arne Slot, Ron Jans, Joseph Oosting en Kees van Wonderen maken kans op de Rinus Michels Award. De trainersvakbond Coaches Betaald Voetbal (CBV) heeft deze vijf genomineerd voor de prijs voor de trainer/coach van het jaar in de Eredivisie. Vorig jaar kreeg Ajax-trainer Ten Hag de Rinus Michels Award voor de derde keer, na 2016 en 2019.
Onder leiding van Ten Hag veroverde Ajax dit seizoen opnieuw de landstitel. De Amsterdamse ploeg verloor de strijd om de Johan Cruijff-schaal en de KNVB-beker van PSV. Roger Schmidt, de trainer van PSV, is niet genomineerd. Ten Hag werkt komend seizoen bij Manchester United.
Slot leidde Feyenoord in zijn eerste seizoen naar de derde plek in de Eredivisie én naar de finale van de Conference League. De Rotterdammers nemen het woensdag in de Albanese hoofdstad Tirana in de finale op tegen AS Roma. Jans eindigde met FC Twente als vierde, waardoor de club uit Enschede zich plaatste voor de Europa League. Oosting werd met RKC Waalwijk tiende in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. Van Wonderen maakte met het gepromoveerde Go Ahead Eagles tot de laatste speeldag kans op deelname aan de play-offs om Europees voetbal. De oud-international stapt nu over naar sc Heerenveen.
In de Keuken Kampioen Divisie zijn Dick Lukkien (FC Emmen), Wim Jonk (FC Volendam), Marinus Dijkhuizen (Excelsior) en Rob Penders (FC Eindhoven) genomineerd voor de prijs van trainer/coach van het jaar. Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mogen hun stem uitbrengen. De winnaars worden op zondag 26 juni gehuldigd in Garderen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
53 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden