Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainers FC Twente gaan verder met Brama

Trainers FC Twente gaan verder met Brama

HENGELO (ANP) - De trainersstaf van FC Twente en middenvelder Wout Brama gaan samen verder. "Er zijn verschillen van inzicht, maar er is wel een professionele basis om met elkaar door te gaan", zo liet de club in een verklaring weten. De routinier maakte de laatste week geen deel meer uit van de selectie van coach Gonzalo Garcia.

Na het verlies bij Emmen dinsdagavond reageerden supporters woedend en eisten opheldering. Dat leidde in de late uren na de wedstrijd tot enkele vertrouwelijke gesprekken met de fans, waarvan opnames de volgende dag uitlekten. Daaruit zou de conclusie kunnen worden getrokken dat alle betrokkenen rond de selectie er weinig voor voelden met Brama verder te gaan.

"Tijdens de gesprekken van vandaag gold maar één belang, het clubbelang", aldus FC Twente na de bijeenkomst onder leiding van technisch directeur Ted van Leeuwen. "Dat betekent op korte termijn: FC Twente moet in de eredivisie blijven. Dat overstijgt elk individueel belang. Vanuit die positie heeft iedereen zich uitgesproken. Dat waren moeilijke en soms emotionele momenten, maar het leverde wel het gewenste resultaat op."

Icoon van de club

Bij de gesprekken tussen fans en staf én speler Xandro Schenk dinsdag laat zou met name keeperstrainer Sander Boschker zich kritisch over Brama hebben uitgelaten. De twee speelden nog samen in het 'kampioenselftal' van 2010.

Brama geldt in Enschede als een 'icoon' van de club en is zeer geliefd bij de aanhang. Hij speelde van 2005 tot 2014 bij FC Twente. Na de degradatie uit de eredivisie keerde hij in 2018 terug om de club te helpen terug te keren op het hoogste niveau. Hij had vervolgens een groot aandeel in het behaalde kampioenschap van vorig seizoen in de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Rechter zet Turkse scheidsrechterbaas vast om corruptie

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.

3 uur geleden
Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

13 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

13 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

14 uur geleden
Aartsrivalen Frankrijk en Italië in evenwicht in Nations League

SAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.

14 uur geleden
Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

17 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

17 uur geleden