Trainers Augsburg en Mönchengladbach maken vertrek bekend
AUGSBURG (ANP) - Bundesliga-clubs FC Augsburg en Borussia Mönchengladbach moeten beide voor het nieuwe seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. De coach van Jeffrey Gouweleeuw bij Augsburg, Markus Weinzierl, maakte meteen na afloop van het duel met SpVgg Greuther Fürth (2-1 winst) zijn beslissing bekend aan zijn spelers en later aan de media.
Stefan Reuter, manager bij Augsburg, was nog niet op de hoogte van het vertrek van zijn trainer. Weinzierl leek erop te wijzen dat zijn relatie met Reuter niet goed was. "De basis mist", zei de trainer tegen tv-zender Sky over zijn vertrek. "Het is duidelijk dat men meer wil. Dat het ook altijd de opdracht is om boven je budget, boven je stand te eindigen." Augsburg eindigde als veertiende. Het contract van Weinzierl liep af.
Mönchengladbach won met 5-1 van Hoffenheim maar eindigde op een teleurstellende tiende plaats. De club en trainer Adi Hütter maakten allebei vlak na de wedstrijd bekend dat de samenwerking al na een jaar stopt. Hütter had nog een contract tot 2024. "We zijn overeengekomen om ieder onze eigen weg te gaan", aldus de trainer tegen Sky.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
3 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
8 uur geleden