Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Xavi vertrekt na dit seizoen bij FC Barcelona

Trainer Xavi vertrekt na dit seizoen bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Xavi stopt na dit seizoen als trainer van FC Barcelona. Dat meldde de voormalige middenvelder na de thuisnederlaag van 5-3 tegen Villarreal. "Op 30 juni vertrek ik bij de club. Dat is een beslissing die ik heb genomen met de voorzitter en met mijn stafleden", aldus Xavi, die sinds het ontslag van Ronald Koeman in 2021 trainer van de Catalanen is. "Ik wil geen probleem worden voor de club. Ik denk dat de huidige situatie een koerswijziging verdient."

Vorig seizoen won FC Barcelona onder leiding van Xavi de landstitel. Na de nederlaag tegen Villarreal is de achterstand op koploper Real Madrid opgelopen tot 10 punten. Xavi was vrijwel zijn hele carrière als speler actief bij Barcelona. Hij veroverde met de Catalanen 25 prijzen, waaronder vier keer de Champions League en acht Spaanse titels. Met Spanje werd hij tussendoor tweemaal Europees kampioen en één keer wereldkampioen.

Bij FC Barcelona voetbalt Oranje-international Frenkie de Jong.

Xavi is de tweede trainer van een topclub die deze week zijn vertrek aankondigt. De Duitser Jürgen Klopp meldde vrijdag na dit seizoen te stoppen bij Liverpool.

Meer uit Voetbal

Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

1 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

11 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

11 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

11 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

12 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

13 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

15 uur geleden