Trainer Xavi vertrekt na dit seizoen bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Xavi stopt na dit seizoen als trainer van FC Barcelona. Dat meldde de voormalige middenvelder na de thuisnederlaag van 5-3 tegen Villarreal. "Op 30 juni vertrek ik bij de club. Dat is een beslissing die ik heb genomen met de voorzitter en met mijn stafleden", aldus Xavi, die sinds het ontslag van Ronald Koeman in 2021 trainer van de Catalanen is. "Ik wil geen probleem worden voor de club. Ik denk dat de huidige situatie een koerswijziging verdient."
Vorig seizoen won FC Barcelona onder leiding van Xavi de landstitel. Na de nederlaag tegen Villarreal is de achterstand op koploper Real Madrid opgelopen tot 10 punten. Xavi was vrijwel zijn hele carrière als speler actief bij Barcelona. Hij veroverde met de Catalanen 25 prijzen, waaronder vier keer de Champions League en acht Spaanse titels. Met Spanje werd hij tussendoor tweemaal Europees kampioen en één keer wereldkampioen.
Bij FC Barcelona voetbalt Oranje-international Frenkie de Jong.
Xavi is de tweede trainer van een topclub die deze week zijn vertrek aankondigt. De Duitser Jürgen Klopp meldde vrijdag na dit seizoen te stoppen bij Liverpool.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
24 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
24 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden