Trainer Xavi laat lokroep uit Barcelona voorlopig onbeantwoord
DOHA (ANP) - Xavi Hernández voelt nog weinig voor de functie van hoofdtrainer bij Barcelona, de club waar hij als voetballer zoveel successen vierde. De Spanjaard heeft zondag zijn contract bij Al-Sadd uit Qatar tot volgend jaar zomer verlengd.
"Ik ben gelukkig met mijn nieuwe verbintenis", zegt Xaxi op de website van zijn club. "We gaan nu aan een aantal zaken werken, zoals het verlengen van het contract van Akram Afif. Ook zoek ik buitenlandse vervangers voor Gabi en Marco Fabian."
Xavi wordt al maanden in verband gebracht met de functie van hoofdtrainer van Barcelona. Hij sprak in januari al met de leiding van de kampioen van Spanje toen Ernesto Valverde ontslagen was. Xavi gaf toen aan dat hij niet midden in een seizoen wilde instappen.
Onder vuur
Barcelona koos vervolgens voor trainer Quique Setién, die de laatste weken zwaar onder vuur is komen te liggen na een serie slechte resultaten. Onder Setién dreigt Barcelona niet alleen de landstitel te verspelen. De trainer zou ook een slechte relatie onderhouden met enkele belangrijke spelers van Barcelona.
Xavi werd de afgelopen weken in de Spaanse media veelvuldig in verband gebracht met een terugkeer naar Barcelona, net als Ronald Koeman, die nog minimaal een jaar bondscoach van het Nederlands elftal wil blijven.
Xavi gaat zijn tweede seizoen in als trainer van Al-Sadd. Hij won afgelopen jaar de Super Cup en de Qatar Cup. Hij sloot zijn loopbaan als voetballer ook af bij Al-Sadd.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
15 minuten geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
16 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
18 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
19 uur geleden