Trainer Wormuth vindt het lastig om over Vloet te praten
ALMELO (ANP) - Trainer Frank Wormuth van Heracles Almelo vindt het lastig praten over de situatie waarin zijn voetballer Rai Vloet zit. "Wat er gebeurd is, is voor iedereen een grote shock", zei de zichtbaar aangeslagen coach in zijn perspraatje voor het thuisduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Het geeft nog altijd een beklemmend gevoel. Een kind verliezen is het ergste wat er is. Aan de andere kant zie ik ook een mens dat met deze situatie moet leren leven."
Vloet was een van de twee inzittenden van een auto die in de nacht van zaterdag op zondag met hoge snelheid botste op de achterkant van een andere auto met daarin een man, vrouw en twee kinderen. Een van die kinderen, een 4-jarig jongetje, raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De ouders en het andere kind raakten gewond.
De politie Noord-Holland heeft tegenover De Telegraaf bevestigd te weten wie er achter het stuur zat ten tijde van het ongeluk. "Dat klopt. Dat heeft een van hen bekend", zegt een woordvoerder tegen de krant. Hij voegt toe dat bij een van de twee inzittenden een ademanalyse is afgenomen, en dat daaruit bleek dat deze persoon alcohol had gedronken. Dat gebeurt normaal gesproken alleen bij bestuurders. De vriend met wie Vloet in de auto zat, zou tegen vrienden hebben gezegd dat hij niet had gedronken en ook niet achter het stuur zat.
Wormuth heeft afgelopen week gesproken met een aantal ploeggenoten die veel met Vloet omgaan. Zij voelen zich klaar om tegen Fortuna te spelen. Vloet ontbreekt in de selectie van Heracles,
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
5 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
21 uur geleden