Trainer Wormuth vindt het lastig om over Vloet te praten
ALMELO (ANP) - Trainer Frank Wormuth van Heracles Almelo vindt het lastig praten over de situatie waarin zijn voetballer Rai Vloet zit. "Wat er gebeurd is, is voor iedereen een grote shock", zei de zichtbaar aangeslagen coach in zijn perspraatje voor het thuisduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Het geeft nog altijd een beklemmend gevoel. Een kind verliezen is het ergste wat er is. Aan de andere kant zie ik ook een mens dat met deze situatie moet leren leven."
Vloet was een van de twee inzittenden van een auto die in de nacht van zaterdag op zondag met hoge snelheid botste op de achterkant van een andere auto met daarin een man, vrouw en twee kinderen. Een van die kinderen, een 4-jarig jongetje, raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De ouders en het andere kind raakten gewond.
De politie Noord-Holland heeft tegenover De Telegraaf bevestigd te weten wie er achter het stuur zat ten tijde van het ongeluk. "Dat klopt. Dat heeft een van hen bekend", zegt een woordvoerder tegen de krant. Hij voegt toe dat bij een van de twee inzittenden een ademanalyse is afgenomen, en dat daaruit bleek dat deze persoon alcohol had gedronken. Dat gebeurt normaal gesproken alleen bij bestuurders. De vriend met wie Vloet in de auto zat, zou tegen vrienden hebben gezegd dat hij niet had gedronken en ook niet achter het stuur zat.
Wormuth heeft afgelopen week gesproken met een aantal ploeggenoten die veel met Vloet omgaan. Zij voelen zich klaar om tegen Fortuna te spelen. Vloet ontbreekt in de selectie van Heracles,
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
13 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
13 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geleden