Trainer Wormuth vindt het lastig om over Vloet te praten
ALMELO (ANP) - Trainer Frank Wormuth van Heracles Almelo vindt het lastig praten over de situatie waarin zijn voetballer Rai Vloet zit. "Wat er gebeurd is, is voor iedereen een grote shock", zei de zichtbaar aangeslagen coach in zijn perspraatje voor het thuisduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Het geeft nog altijd een beklemmend gevoel. Een kind verliezen is het ergste wat er is. Aan de andere kant zie ik ook een mens dat met deze situatie moet leren leven."
Vloet was een van de twee inzittenden van een auto die in de nacht van zaterdag op zondag met hoge snelheid botste op de achterkant van een andere auto met daarin een man, vrouw en twee kinderen. Een van die kinderen, een 4-jarig jongetje, raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De ouders en het andere kind raakten gewond.
De politie Noord-Holland heeft tegenover De Telegraaf bevestigd te weten wie er achter het stuur zat ten tijde van het ongeluk. "Dat klopt. Dat heeft een van hen bekend", zegt een woordvoerder tegen de krant. Hij voegt toe dat bij een van de twee inzittenden een ademanalyse is afgenomen, en dat daaruit bleek dat deze persoon alcohol had gedronken. Dat gebeurt normaal gesproken alleen bij bestuurders. De vriend met wie Vloet in de auto zat, zou tegen vrienden hebben gezegd dat hij niet had gedronken en ook niet achter het stuur zat.
Wormuth heeft afgelopen week gesproken met een aantal ploeggenoten die veel met Vloet omgaan. Zij voelen zich klaar om tegen Fortuna te spelen. Vloet ontbreekt in de selectie van Heracles,
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
4 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden