Trainer Wagner wil door bij Schalke 04 na 16 duels zonder zege
GELSENKIRCHEN (ANP) - Trainer David Wagner vertrekt niet op eigen initiatief bij Schalke 04. Dat vertelde hij na het verloren duel met Freiburg (4-0) in de laatste speelronde van de Bundesliga.
"Ik stap niet op", zei Wagner. "We hebben terecht verloren van een effectief Freiburg. Het vertrouwen is helemaal weg bij onze jonge spelersgroep. Maar voor de winterstop hebben mijn spelers ook laten zien dat ze goed kunnen voetballen."
Schalke 04 wist de laatste zestien competitieduels niet te winnen en zakte na de winterstop van de vijfde naar de twaalfde plaats op de ranglijst. De club verkeert ook in financiƫle problemen.
Maatregelen
De leiding van Schalke 04 heeft al aangekondigd dat het maatregelen gaat nemen. Voor maandag is een persconferentie uitgeschreven. Sportief directeur Jochen Schneider schaarde zich vorige week achter Wagner. "Zijn positie is zeker niet in gevaar", zei Schneider over de coach die zijn eerste seizoen bij de club uit Gelsenkirchen achter de rug heeft.
Ook Huub Stevens heeft nog vertrouwen in trainer Wagner. De Limburger behoedde Schalke 04 in de slotfase van het vorige seizoen als interim-coach voor degradatie en maakt nu deel uit van de raad van bestuur van de volksclub.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
19 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
21 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
21 uur geleden