Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Wagner wil door bij Schalke 04 na 16 duels zonder zege

Trainer Wagner wil door bij Schalke 04 na 16 duels zonder zege

GELSENKIRCHEN (ANP) - Trainer David Wagner vertrekt niet op eigen initiatief bij Schalke 04. Dat vertelde hij na het verloren duel met Freiburg (4-0) in de laatste speelronde van de Bundesliga.

"Ik stap niet op", zei Wagner. "We hebben terecht verloren van een effectief Freiburg. Het vertrouwen is helemaal weg bij onze jonge spelersgroep. Maar voor de winterstop hebben mijn spelers ook laten zien dat ze goed kunnen voetballen."

Schalke 04 wist de laatste zestien competitieduels niet te winnen en zakte na de winterstop van de vijfde naar de twaalfde plaats op de ranglijst. De club verkeert ook in financiële problemen.

Maatregelen

De leiding van Schalke 04 heeft al aangekondigd dat het maatregelen gaat nemen. Voor maandag is een persconferentie uitgeschreven. Sportief directeur Jochen Schneider schaarde zich vorige week achter Wagner. "Zijn positie is zeker niet in gevaar", zei Schneider over de coach die zijn eerste seizoen bij de club uit Gelsenkirchen achter de rug heeft.

Ook Huub Stevens heeft nog vertrouwen in trainer Wagner. De Limburger behoedde Schalke 04 in de slotfase van het vorige seizoen als interim-coach voor degradatie en maakt nu deel uit van de raad van bestuur van de volksclub.

Meer uit Voetbal

Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

49 minuten geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

1 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

5 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

6 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

7 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

7 uur geleden