Trainer Van Wonderen na dit seizoen weg bij Go Ahead Eagles
DEVENTER (ANP) - Kees van Wonderen vertrekt na dit seizoen bij Go Ahead Eagles. De 52-jarige trainer heeft de clubleiding van de Deventenaren laten weten zijn aflopende contract niet te verlengen.
Onder leiding van Van Wonderen promoveerde Go Ahead vorig seizoen via de play-offs naar de Eredivisie. Na achttien speelronden staat de club op de elfde plaats. Go Ahead sloot het jaar donderdag af met een nederlaag bij koploper PSV (2-0).
"Zoals voetballers soms toe zijn aan een nieuwe uitdaging, een nieuw avontuur, ben ik dat komende zomer ook", aldus Van Wonderen. "Dat betekent helemaal niet dat ik het niet naar mijn zin heb bij Go Ahead Eagles, integendeel zelfs. Maar je weegt alles goed af en luistert daarnaast naar je gevoel. Daar baseer ik vaker mijn keuzes op, zoals bijvoorbeeld mijn vertrek als assistent-bondscoach van het Nederlands elftal en het aantreden als trainer van Go Ahead in 2020."
FC Groningen
Van Wonderen wordt in verband gebracht met een overgang naar FC Groningen, waar trainer Danny Buijs na dit seizoen vertrekt. "Ik heb op dit moment nog geen idee waar mijn toekomst ligt. Wel vond ik het belangrijk mijn keuze tijdig bekend te maken aan de clubleiding, zodat zij achter de schermen op zoek kunnen gaan naar een opvolger", aldus Van Wonderen, die als speler van Feyenoord in 2002 de UEFA Cup won.
Go Ahead Eagles is de eerste klus van Van Wonderen als hoofdtrainer. Bij het Nederlands elftal werkte hij onder leiding van de toenmalige bondscoach Ronald Koeman als assistent. In december 2019 vertrok Van Wonderen, tot verrassing van Koeman, omdat hij vond dat hij te weinig aan bod kwam.
Paul Bosvelt, technisch manager van Go Ahead en oud-ploeggenoot van Van Wonderen bij Feyenoord, vindt het jammer dat de trainer vertrekt. "Maar we respecteren uiteraard zijn keuze. Ook is het denk ik goed dat hij nu al duidelijkheid verschaft. We kunnen alle tijd goed gebruiken in de zoektocht naar een geschikte opvolger."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
5 minuten geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
9 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
10 minuten geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse bondscoach is naar eigen zeggen nog niet bezig met een eventuele ontmoeting met het Nederlands elftal in de tweede ronde van het wereldkampioenschap voetbal. "Mijn voorkeur gaat uit naar winst op Haïti en eindigen boven Brazilië in de groep", zei Mohamed Ouahbi op een persconferentie in Atlanta. "Er wordt gesproken over een mogelijke volgende tegenstander als Nederland, of Japan, of zelfs Frankrijk of Argentinië, maar daar houden we op dit moment geen rekening mee."
2 uur geleden