Trainer Van Wonderen kijkt uit naar debuut bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van sc Heerenveen. De Friese ploeg opent de Eredivisie vrijdagavond met een thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Van Wonderen, overgekomen van Go Ahead Eagles, zit dan voor het eerst op de bank in het Abe Lenstra-stadion.
"Ik ben benieuwd hoe we ons gaan meten, individueel en als team. Ik kijk ernaar uit", aldus de 53-jarige Van Wonderen. De oud-international van Oranje promoveerde vorig jaar met Go Ahead Eagles naar de Eredivisie en daarin eindigde zijn ploeg afgelopen seizoen op de dertiende plaats. Go Ahead had tot de laatste speeldag kans op een plek in de play-offs om Europees voetbal, maar het elftal van Van Wonderen verloor tijdens de afsluitende speelronde met 3-1 bij Heerenveen.
Van Wonderen beschikt tegen Sparta, dat zich deze zomer flink heeft versterkt, over een fitte spelersgroep. De begin deze week aangetrokken Zweedse middenvelder Simon Olsson is ook inzetbaar. Heerenveen versterkte zich eerder al met twee andere Zweedse voetballers, verdediger Hussein Ali en aanvaller Alex Timossi Andersson. De Duitse vleugelspits Mats Köhlert kwam over van het gedegradeerde Willem II en Van Wonderen nam doelman Andries Noppert mee uit Deventer. Hij kreeg tevens de beschikking over spits Sydney van Hooijdonk, die door Heerenveen nog een jaar wordt gehuurd van Bologna.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
5 uur geleden