Trainer Van Wonderen kijkt uit naar debuut bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van sc Heerenveen. De Friese ploeg opent de Eredivisie vrijdagavond met een thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Van Wonderen, overgekomen van Go Ahead Eagles, zit dan voor het eerst op de bank in het Abe Lenstra-stadion.
"Ik ben benieuwd hoe we ons gaan meten, individueel en als team. Ik kijk ernaar uit", aldus de 53-jarige Van Wonderen. De oud-international van Oranje promoveerde vorig jaar met Go Ahead Eagles naar de Eredivisie en daarin eindigde zijn ploeg afgelopen seizoen op de dertiende plaats. Go Ahead had tot de laatste speeldag kans op een plek in de play-offs om Europees voetbal, maar het elftal van Van Wonderen verloor tijdens de afsluitende speelronde met 3-1 bij Heerenveen.
Van Wonderen beschikt tegen Sparta, dat zich deze zomer flink heeft versterkt, over een fitte spelersgroep. De begin deze week aangetrokken Zweedse middenvelder Simon Olsson is ook inzetbaar. Heerenveen versterkte zich eerder al met twee andere Zweedse voetballers, verdediger Hussein Ali en aanvaller Alex Timossi Andersson. De Duitse vleugelspits Mats Köhlert kwam over van het gedegradeerde Willem II en Van Wonderen nam doelman Andries Noppert mee uit Deventer. Hij kreeg tevens de beschikking over spits Sydney van Hooijdonk, die door Heerenveen nog een jaar wordt gehuurd van Bologna.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
16 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
38 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
49 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden