Trainer Van Wonderen kijkt uit naar debuut bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van sc Heerenveen. De Friese ploeg opent de Eredivisie vrijdagavond met een thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Van Wonderen, overgekomen van Go Ahead Eagles, zit dan voor het eerst op de bank in het Abe Lenstra-stadion.
"Ik ben benieuwd hoe we ons gaan meten, individueel en als team. Ik kijk ernaar uit", aldus de 53-jarige Van Wonderen. De oud-international van Oranje promoveerde vorig jaar met Go Ahead Eagles naar de Eredivisie en daarin eindigde zijn ploeg afgelopen seizoen op de dertiende plaats. Go Ahead had tot de laatste speeldag kans op een plek in de play-offs om Europees voetbal, maar het elftal van Van Wonderen verloor tijdens de afsluitende speelronde met 3-1 bij Heerenveen.
Van Wonderen beschikt tegen Sparta, dat zich deze zomer flink heeft versterkt, over een fitte spelersgroep. De begin deze week aangetrokken Zweedse middenvelder Simon Olsson is ook inzetbaar. Heerenveen versterkte zich eerder al met twee andere Zweedse voetballers, verdediger Hussein Ali en aanvaller Alex Timossi Andersson. De Duitse vleugelspits Mats Köhlert kwam over van het gedegradeerde Willem II en Van Wonderen nam doelman Andries Noppert mee uit Deventer. Hij kreeg tevens de beschikking over spits Sydney van Hooijdonk, die door Heerenveen nog een jaar wordt gehuurd van Bologna.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
14 uur geleden