Trainer Van Wonderen kijkt uit naar debuut bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen kijkt uit naar zijn debuut als hoofdtrainer van sc Heerenveen. De Friese ploeg opent de Eredivisie vrijdagavond met een thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Van Wonderen, overgekomen van Go Ahead Eagles, zit dan voor het eerst op de bank in het Abe Lenstra-stadion.
"Ik ben benieuwd hoe we ons gaan meten, individueel en als team. Ik kijk ernaar uit", aldus de 53-jarige Van Wonderen. De oud-international van Oranje promoveerde vorig jaar met Go Ahead Eagles naar de Eredivisie en daarin eindigde zijn ploeg afgelopen seizoen op de dertiende plaats. Go Ahead had tot de laatste speeldag kans op een plek in de play-offs om Europees voetbal, maar het elftal van Van Wonderen verloor tijdens de afsluitende speelronde met 3-1 bij Heerenveen.
Van Wonderen beschikt tegen Sparta, dat zich deze zomer flink heeft versterkt, over een fitte spelersgroep. De begin deze week aangetrokken Zweedse middenvelder Simon Olsson is ook inzetbaar. Heerenveen versterkte zich eerder al met twee andere Zweedse voetballers, verdediger Hussein Ali en aanvaller Alex Timossi Andersson. De Duitse vleugelspits Mats Köhlert kwam over van het gedegradeerde Willem II en Van Wonderen nam doelman Andries Noppert mee uit Deventer. Hij kreeg tevens de beschikking over spits Sydney van Hooijdonk, die door Heerenveen nog een jaar wordt gehuurd van Bologna.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden