Trainer Van Wonderen aan einde seizoen weg bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Kees van Wonderen vertrekt aan het einde van dit seizoen als hoofdtrainer bij sc Heerenveen. De Friese Eredivisionist meldt in een verklaring dat het besluit "gezamenlijk" genomen is. Van Wonderen (55) is bezig aan zijn tweede seizoen bij Heerenveen.
"We hebben recent met elkaar gezeten om te praten over de toekomst", zegt algemeen directeur Ferry de Haan. "Dit was een open en eerlijk gesprek waarbij we hebben geconcludeerd dat van beide kanten niet alle vinkjes op groen stonden om de samenwerking te verlengen."
Van Wonderen stelt dat de club zich de afgelopen jaren verder heeft ontwikkeld. "We zijn bezig geweest met een proces waarbij we binnen de club de randvoorwaarden voor een topsportomgeving wilden implementeren en borgen. Ik denk dat we hier goede stappen hebben gemaakt", meldt de oud-speler van NEC, NAC Breda en Feyenoord via zijn club. "Bij mijn aanstelling heb ik gezegd dat we de ambitie hadden om binnen drie jaar structureel voor kwalificatie om de play-offs te spelen. Vorig seizoen zijn we daarin geslaagd en ook dit jaar hebben we nog alles om voor te spelen. Ik kijk dan ook terug op een mooie periode die ik dit seizoen samen met supporters, spelers en staf hoop te bekronen."
Steijn
Vorige week lekte in diverse media uit dat De Haan een oriënterend gesprek had gehad met Maurice Steijn, de dit seizoen bij Ajax ontslagen trainer. De algemeen directeur zegt de samenwerking met Van Wonderen nog steeds als goed te beschouwen. "Tijdens zijn periode als hoofdtrainer heeft Kees zich altijd ingespannen om zowel op sportief vlak als in de verdere professionalisering rondom ons eerste elftal stappen te maken. Vorig seizoen was dit succesvol, wat resulteerde in een mooie achtste plaats. Ook dit seizoen zijn we nog in de race voor een play-offticket om Europees voetbal."
Heerenveen is de tweede club waar Van Wonderen hoofdtrainer is. Eerder was hij twee jaar in dienst van Go Ahead Eagles, waarmee hij in 2021 naar de Eredivisie promoveerde.
Ranglijst
Heerenveen staat negende in de Eredivisie. Vorig seizoen eindigde de ploeg als achtste.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
13 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
18 uur geleden