Trainer Van 't Schip ziet Henderson graag naar Ajax komen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip hoopt dat Jordan Henderson de selectie van Ajax komt versterken. "Dat is geen geheim", zei de coach vlak voor de aftrap van het uitduel met Go Ahead Eagles bij ESPN. "Als je een of twee van dat soort spelers kan toevoegen, dan kan dat een lift geven aan de andere jongens."
De 33-jarige Jordan Henderson tekende afgelopen zomer een driejarig contract bij Al Ettifaq uit Saudi-Arabië. De middenvelder verdient daar een zeer riant salaris, maar zou het niet naar zijn zin hebben.
Juventus heeft volgens Italiaanse media ook interesse in de voormalige aanvoerder van Liverpool, maar Ajax lijkt nog een streepje voor te hebben. De club moet echter ook overeenstemming bereiken met Al Ettifaq. "We zijn aan het praten", zei Van 't Schip. "Hij moet nog wel dingen regelen in Saudi-Arabië. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
Ajax is op zoek naar een ervaren middenvelder. Trainer Van 't Schip kan nog geen beroep doen op de geblesseerde Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk. Ajax heeft afgelopen week de aan Excelsior verhuurde Kian Fitz-Jim vroegtijdig terug naar Amsterdam gehaald.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
10 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
44 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
17 uur geleden