Trainer Van 't Schip ziet Ajax toch weer in problemen komen
ZWOLLE (ANP) - Trainer John van 't Schip kreeg na 24 minuten voetballen tegen PEC Zwolle eindelijk weer eens het gevoel dat Ajax op weg was naar een eenvoudig zege. "Maar het werd weer geen makkelijke middag", lachte hij na een zwaarbevochten zege (1-3). "Nu ben ik vooral blij met het resultaat. Dat is nu het belangrijkste. We willen minimaal vijfde worden."
Ajax leidde na 24 minuten met 0-2, met dank aan doelpunten van Kristian Hlynsson en Chuba Akpom. "We wisten dat PEC Zwolle kwetsbaar was als we de bal na een loopje achter hun defensie zouden leggen", zei Van 't Schip. "Daar hadden we op getraind. Dan is het mooi dat zoiets twee snelle treffers oplevert."
"Maar na die 0-2 stopten we met voetballen", zei Van 't Schip. "We verloren het initiatief, daar was ik in de rust best boos over. Je weet meteen weer dat het lastig wordt na die 1-2", doelde hij op de aansluitingstreffer van invaller Filip Krastev. "Gelukkig maakte Akpom snel die derde."
Akpom verving de geblesseerde spits Brobbey. "Hij heeft het als invaller al vaak goed gedaan", zei van 't Schip. "En hij is altijd positief gebleven en traint hard. Ik denk dat hij zijn waarde bij Ajax wel heeft bewezen. Volgens mij heeft hij een vijfjarig contract ondertekend en is hij er ook echt gebrand op om bij Ajax te slagen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 dag geleden