Trainer Van 't Schip ziet Ajax toch weer in problemen komen
ZWOLLE (ANP) - Trainer John van 't Schip kreeg na 24 minuten voetballen tegen PEC Zwolle eindelijk weer eens het gevoel dat Ajax op weg was naar een eenvoudig zege. "Maar het werd weer geen makkelijke middag", lachte hij na een zwaarbevochten zege (1-3). "Nu ben ik vooral blij met het resultaat. Dat is nu het belangrijkste. We willen minimaal vijfde worden."
Ajax leidde na 24 minuten met 0-2, met dank aan doelpunten van Kristian Hlynsson en Chuba Akpom. "We wisten dat PEC Zwolle kwetsbaar was als we de bal na een loopje achter hun defensie zouden leggen", zei Van 't Schip. "Daar hadden we op getraind. Dan is het mooi dat zoiets twee snelle treffers oplevert."
"Maar na die 0-2 stopten we met voetballen", zei Van 't Schip. "We verloren het initiatief, daar was ik in de rust best boos over. Je weet meteen weer dat het lastig wordt na die 1-2", doelde hij op de aansluitingstreffer van invaller Filip Krastev. "Gelukkig maakte Akpom snel die derde."
Akpom verving de geblesseerde spits Brobbey. "Hij heeft het als invaller al vaak goed gedaan", zei van 't Schip. "En hij is altijd positief gebleven en traint hard. Ik denk dat hij zijn waarde bij Ajax wel heeft bewezen. Volgens mij heeft hij een vijfjarig contract ondertekend en is hij er ook echt gebrand op om bij Ajax te slagen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
6 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
22 uur geleden