Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Van 't Schip ziet Ajax toch weer in problemen komen

Trainer Van 't Schip ziet Ajax toch weer in problemen komen

ZWOLLE (ANP) - Trainer John van 't Schip kreeg na 24 minuten voetballen tegen PEC Zwolle eindelijk weer eens het gevoel dat Ajax op weg was naar een eenvoudig zege. "Maar het werd weer geen makkelijke middag", lachte hij na een zwaarbevochten zege (1-3). "Nu ben ik vooral blij met het resultaat. Dat is nu het belangrijkste. We willen minimaal vijfde worden."

Ajax leidde na 24 minuten met 0-2, met dank aan doelpunten van Kristian Hlynsson en Chuba Akpom. "We wisten dat PEC Zwolle kwetsbaar was als we de bal na een loopje achter hun defensie zouden leggen", zei Van 't Schip. "Daar hadden we op getraind. Dan is het mooi dat zoiets twee snelle treffers oplevert."

"Maar na die 0-2 stopten we met voetballen", zei Van 't Schip. "We verloren het initiatief, daar was ik in de rust best boos over. Je weet meteen weer dat het lastig wordt na die 1-2", doelde hij op de aansluitingstreffer van invaller Filip Krastev. "Gelukkig maakte Akpom snel die derde."

Akpom verving de geblesseerde spits Brobbey. "Hij heeft het als invaller al vaak goed gedaan", zei van 't Schip. "En hij is altijd positief gebleven en traint hard. Ik denk dat hij zijn waarde bij Ajax wel heeft bewezen. Volgens mij heeft hij een vijfjarig contract ondertekend en is hij er ook echt gebrand op om bij Ajax te slagen."

Meer uit Voetbal

Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

22 minuten geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

36 minuten geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

3 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

15 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

16 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

16 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

17 uur geleden