Trainer Van 't Schip tevreden over gedisciplineerd Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip is tevreden over het spel van Ajax in het thuisduel met FC Utrecht (2-0). "De jongens hebben zeer gedisciplineerd gespeeld", zei hij. "Ik heb ze de complimenten gegeven over hoe ze het hebben uitgevoerd."
Ajax miste de geblesseerde Steven Bergwijn en Steven Berghuis. Van 't Schip koos daarom voor een systeem met vijf verdedigers, net als een week eerder tegen AZ. De club uit Amsterdam bleef voor het eerst sinds 25 november zonder tegentreffer.
Brian Brobbey was de grote man bij Ajax, met een doelpunt en assist op de 2-0 van Kenneth Taylor. Maar Van 't Schip was ook zeer tevreden over Ahmetcan Kaplan, die voor het eerst aan de aftrap verscheen. Ajax nam hem in de zomer van 2022 voor ruim 9 miljoen euro over van Trabzonspor. Kaplan liep echter al snel een zware knieblessure op.
"Hij was rustig aan de bal, met overzicht op links en rechts", zei Van 't Schip. "Hij was ook stug in de duels met Lammers, die geen makkelijke middag had. Het is mooi om te zien dat hij terug is na zo'n zware blessure. We hebben er een speler bij."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dirk Kuijt kijkt ernaar uit om het als trainer van Fenerbahçe woensdag in de Champions League op te nemen tegen Liverpool. Een goed resultaat is in de huidige tijden van crisis bij de Turkse topclub echter belangrijker dan het persoonlijke sentiment rond de wedstrijd, zei de oud-international van Oranje dinsdag.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Ryan Gravenberch ontbreekt woensdag in de selectie van Liverpool, dat het in de Champions League opneemt tegen Fenerbahçe. De Nederlandse middenvelder heeft een lichte hielblessure, zei zijn trainer Andoni Iraola dinsdag op een persconferentie.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.
5 uur geleden