Trainer Van den Brom van FC Utrecht begrijpt KNVB
UTRECHT (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Utrecht snapt dat zijn ploeg zondag niet tegen Ajax kan voetballen. "Alle betrokkenen hebben goed overlegd, ik heb hier alle begrip en waardering voor", reageerde hij bij FOX Sports. "Het is ook goed dat ze nu al met deze beslissing komen."
De KNVB zette een streep door alle vier de eredivisieduels van zondag vanwege de verwachte storm. De veiligheid van supporters en spelers zou onvoldoende gewaarborgd zijn. FC Utrecht verheugde zich al de hele week op het duel met Ajax, dat door de meeste supporters als 'de wedstrijd van het jaar' wordt gezien. Het stadion was eindelijk weer eens uitverkocht. Veel fans kwamen zaterdag naar de training om veel vuurwerk af te steken en de spelers nog eens extra toe te juichen.
"Het is een bijzondere wedstrijd en we waren er klaar voor. Misschien was dit wel het goede moment om tegen Ajax te spelen", doelde Van den Brom op de overvolle ziekenboeg van de koploper van de eredivisie. Hakim Ziyech, Quincy Promes, David Neres, Joël Veltman en Zakaria Labyad waren allemaal niet inzetbaar. Het was de bedoeling dat Daley Blind als invaller zijn rentree zou maken bij Ajax. "Zelf hebben we ook wat blessures", zei van den Brom. "Het is jammer dat we ze zondag niet treffen, maar niet meer dan dat. Ik heb er alle begrip voor."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
26 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
4 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
7 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
9 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
10 uur geleden