Trainer Van den Brom pakt met Genk Belgische beker
BRUSSEL (ANP) - Trainer John van den Brom heeft met zijn club KRC Genk de Belgische beker gewonnen. In de finale van de zogenoemde Croky Cup was Genk in Brussel met 2-1 te sterk voor Standard Luik.
Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Kort na rust zette de Japanner Junya Ito de ploeg van Van den Brom op voorsprong in het Koning Boudewijnstadion, Theo Bongonda verdubbelde tien minuten voor tijd de voorsprong met een diagonaal schot met links. Invaller Jackson Muleka maakte het met een knappe kopbal nog spannend in de slotfase.
In 2013 won Genk de beker voor het laatst. Drie jaar geleden stond Genk ook in de finale, maar toen won Standard Luik in de verlenging met 1-0.
Voor Van den Brom is het zijn vierde prijs in België. In 2013 werd hij kampioen met Anderlecht, waar hij ook twee keer de Supercup wist te winnen. In Nederland wist hij als coach geen prijs te pakken. Met AZ verloor hij twee keer de finale van de KNVB-beker en vorig jaar zag hij als trainer van FC Utrecht dat de bekerfinale tegen Feyenoord geschrapt werd wegens de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
8 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
9 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
9 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
9 uur geleden