Trainer Van den Brom pakt met Genk Belgische beker
BRUSSEL (ANP) - Trainer John van den Brom heeft met zijn club KRC Genk de Belgische beker gewonnen. In de finale van de zogenoemde Croky Cup was Genk in Brussel met 2-1 te sterk voor Standard Luik.
Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Kort na rust zette de Japanner Junya Ito de ploeg van Van den Brom op voorsprong in het Koning Boudewijnstadion, Theo Bongonda verdubbelde tien minuten voor tijd de voorsprong met een diagonaal schot met links. Invaller Jackson Muleka maakte het met een knappe kopbal nog spannend in de slotfase.
In 2013 won Genk de beker voor het laatst. Drie jaar geleden stond Genk ook in de finale, maar toen won Standard Luik in de verlenging met 1-0.
Voor Van den Brom is het zijn vierde prijs in België. In 2013 werd hij kampioen met Anderlecht, waar hij ook twee keer de Supercup wist te winnen. In Nederland wist hij als coach geen prijs te pakken. Met AZ verloor hij twee keer de finale van de KNVB-beker en vorig jaar zag hij als trainer van FC Utrecht dat de bekerfinale tegen Feyenoord geschrapt werd wegens de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
14 uur geleden