Trainer Van de Looi begint bij Heracles met uitzege op RKC
WAALWIJK (ANP) - Heracles Almelo heeft in de eerste Eredivisiewedstrijd na de winterstop drie kostbare punten verdiend door met 2-1 de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk te winnen. Het was de eerste zege voor Heracles na drie nederlagen op rij. De winst was ook een mooie binnenkomer voor trainer Erwin van de Looi, die voor het eerst op de bank zat bij Heracles als opvolger van de ontslagen John Lammers. In de stand klommen de Tukkers naar voorlopig de twaalfde plaats.
Heracles kreeg tegen het einde van de eerste helft ietwat gelukkig een strafschop. Scheidsrechter Rob Dieperink zag dat Sven Sonnenberg de bal op de arm van RKC-verdediger Aaron Meijers kopte en wees resoluut naar de stip. Emil Hansson schoot raak en zette de bezoekers op voorsprong.
Direct daarna werden vanuit het publiek bekers bier op het veld gegooid. Het leidde in het eerste Eredivisieduel van 2024 al tot een tijdelijk stilleggen van de wedstrijd. Arbiter Dieperink volgde daarbij de regels van de KNVB tegen het supportersgeweld in het betaald voetbal.
RKC kreeg in de tweede helft ook een strafschop. Na ingrijpen van de VAR, die had gezien dat een schot van Julian Lelieveld de arm van Hansson had geschampt. Michiel Kramer schoot de penalty erin en bracht de thuisclub op 1-1. Heracles antwoordde vrijwel meteen via een kopgoal van Mario Engels: 1-2. RKC kwam daarna een aantal keren gevaarlijk dicht bij de gelijkmaker, maar de uitblinkende doelman Michael Brouwer voorkwam die.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
6 uur geleden