Trainer Van Bronckhorst hervat volgende week training in China
GUANGZHOU (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst gaat eind volgende week de training met Guangzhou R&F in China hervatten. "Hij is met zijn hele selectie zo'n anderhalve week geleden teruggekomen van een trainingskamp in Dubai. Dan moet je in China twee weken in quarantaine. Dat is nu bijna afgelopen", vertelt Guido Albers, de zaakwaarnemer van Van Bronckhorst.
"Daarna is zijn selectie nog een paar dagen vrij voordat ze weer het trainingsveld opgaan. Tijdens de quarantaine heeft hij met zijn staf gewoon online doorgewerkt aan de 'nieuwe’ voorbereiding, zodat ze straks meteen goed kunnen beginnen."
Van Bronckhorst werd begin dit jaar gepresenteerd als nieuwe trainer van Guangzhou R&F, samen met zijn assistent Jean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips. De oud-trainer van Feyenoord keerde even terug naar Nederland na de uitbraak van het coronavirus.
De start van de Chinese voetbalcompetitie werd uitgesteld wegens de pandemie. Het is nog onduidelijk wanneer het seizoen gaat beginnen. De meeste Chinese topclubs beginnen volgende week weer met trainen in eigen land. "Ik denk dat de competitie eind mei wel van start kan gaan", voorspelt Albers.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden