Trainer Van Bommel staat voor vertrek bij Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel staat voor een vertrek bij Royal Antwerp FC. De 47-jarige oud-voetballer van PSV, FC Barcelona, Bayern München en AC Milan is na dit seizoen toe aan een nieuwe uitdaging, zo weten media uit Nederland en België.
Van Bommel wil zelf nog niet bevestigen dat hij aan het einde van het seizoen vertrekt bij Antwerp. Hij werd de afgelopen week in verband gebracht met de functie van hoofdtrainer bij AC Milan en Feyenoord.
"Dat lees ik ook", reageerde Van Bommel op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Club Brugge. "Wat moet je daarvan vinden als trainer? En wat is daarvan waar? Misschien zijn er wel andere clubs die me gevraagd hebben."
Van Bommel tekende twee jaar geleden een driejarig contract bij Antwerp. Hij leidde zijn ploeg vorig seizoen naar de eerste landstitel in 66 jaar en won ook de nationale beker. Antwerp presteert dit seizoen een stuk minder en staat laatste in de play-offs voor de landstitel. Directeur voetbalzaken Marc Overmars werd begin dit jaar geschorst door de FIFA voor grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij Ajax.
Antwerp heeft het aanstaande vertrek van Van Bommel nog niet bevestigd. De club kan het seizoen komende donderdag nog enigszins kleur geven in de bekerfinale met Union. De club heeft geen kans meer op prolongatie van de landstitel. Vier duels voor het einde van het seizoen is de achterstand op koploper Anderlecht opgelopen tot 13 punten.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
30 minuten geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
59 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden