Trainer Van Bommel staat voor vertrek bij Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel staat voor een vertrek bij Royal Antwerp FC. De 47-jarige oud-voetballer van PSV, FC Barcelona, Bayern München en AC Milan is na dit seizoen toe aan een nieuwe uitdaging, zo weten media uit Nederland en België.
Van Bommel wil zelf nog niet bevestigen dat hij aan het einde van het seizoen vertrekt bij Antwerp. Hij werd de afgelopen week in verband gebracht met de functie van hoofdtrainer bij AC Milan en Feyenoord.
"Dat lees ik ook", reageerde Van Bommel op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Club Brugge. "Wat moet je daarvan vinden als trainer? En wat is daarvan waar? Misschien zijn er wel andere clubs die me gevraagd hebben."
Van Bommel tekende twee jaar geleden een driejarig contract bij Antwerp. Hij leidde zijn ploeg vorig seizoen naar de eerste landstitel in 66 jaar en won ook de nationale beker. Antwerp presteert dit seizoen een stuk minder en staat laatste in de play-offs voor de landstitel. Directeur voetbalzaken Marc Overmars werd begin dit jaar geschorst door de FIFA voor grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij Ajax.
Antwerp heeft het aanstaande vertrek van Van Bommel nog niet bevestigd. De club kan het seizoen komende donderdag nog enigszins kleur geven in de bekerfinale met Union. De club heeft geen kans meer op prolongatie van de landstitel. Vier duels voor het einde van het seizoen is de achterstand op koploper Anderlecht opgelopen tot 13 punten.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden