Trainer Ultee voegt Alflen toe aan technische staf Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Sjors Ultee heeft bij Cambuur Rob Alflen per direct als assistent toegevoegd aan zijn technische staf. Ultee werd onlangs door de Friese club aangesteld als hoofdtrainer en moet Cambuur in de tweede seizoenshelft behoeden voor degradatie.
De 54-jarige Alflen was de afgelopen jaren ook assistent van Ultee bij Fortuna Sittard. Daarvoor was hij assistent bij onder meer FC Utrecht en Heracles Almelo. Bij FC Utrecht was hij ook hoofdtrainer, maar hij werd snel opgevolgd door Erik ten Hag.
Alflen sloot zijn voetbalcarrière in 2000 af bij Cambuur, dat momenteel zeventiende staat in de Eredivisie. De Friezen wonnen dit seizoen pas twee keer.
Cambuur nam een maand geleden noodgedwongen afscheid van Henk de Jong, die zijn functie van hoofdtrainer op het advies van de dokter moest neerleggen.
Pascal Bosschaart en Martijn Barto ondersteunen Ultee ook.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gingen massaal naar het toilet tijdens de extra drinkpauzes tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan. Dat blijkt uit cijfers van waterleverancier Vitens. Traditioneel waren de rust en het einde van de wedstrijd ook momenten dat de vraag naar drinkwater verder toenam.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - De Australische assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans wordt ervan beschuldigd zondag een extreemrechts handgebaar te hebben gemaakt bij het WK-duel tussen Duitsland en Curaçao. Voor de aftrap waren de drie videoscheidsrechters tijdens de tv-uitzending kort in beeld. Daar was te zien dat de arbiter met zijn hand langs zijn lichaam een cirkel met zijn duim en wijsvinger maakte, waarbij de rest van zijn vingers gestrekt bleven.
3 uur geledenEINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - WK-deelnemers als Curaçao, Kaapverdië en Haïti hebben in een gezamenlijke verklaring hun onvrede geuit over uitspraken van voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen zei dat de uitbreiding van het WK naar 48 deelnemers niet per se goed is voor het voetbal en dat deze "oninteressante wedstrijden" oplevert.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voormalig Oranje-international Jerry de Jong is op 61-jarige leeftijd overleden, meldt de KNVB. De vader van oud-middenvelder Nigel de Jong, nu directeur topvoetbal bij de voetbalbond, speelde in 1990 en 1991 in totaal drie interlands.
7 uur geleden