Trainer Ultee vindt fouten van Cambuur 'nergens op slaan'
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Sjors Ultee vindt dat SC Cambuur een wanprestatie heeft geleverd in de uitwedstrijd tegen Excelsior. De hekkensluiter van de Eredivisie stond na 33 minuten al met 4-0 achter. "Die doelpunten ontstonden allemaal door fouten die nergens op slaan", zei Ultee bij ESPN.
De degradatiezorgen van Cambuur werden in Rotterdam alleen maar groter. Excelsior steeg naar de 'veilige' vijftiende plaats en sloeg een gat van 7 punten met de ploeg van Ultee. "We hebben geen ploeg die 1,5 uur vechtvoetbal speelt. We komen dan niet in onze kracht", aldus Ultee. "We moeten op onze eigen manier spelen. Maar dan wel met kwaliteit. We begonnen de wedstrijd met een prima kopbal van Bjørn Johnsen, maar wat we daarna deden, sloeg nergens op."
Ultee wisselde al halverwege de eerste helft, bij een achterstand van 3-0, twee keer. "Ik probeerde de pijnpunten die het grootste waren te repareren." Kort daarna viel echter ook de 4-0. In de tweede helft ging Cambuur in een 3-3-4-opstelling vol in de aanval. Verder dan één doelpunt kwamen de strijdende Friezen echter niet.
"Je moet er staan als het moet. Niet pas als je met 4-0 achter staat", aldus Ultee.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."
55 minuten geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.
2 uur geledenLUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.
4 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.
1 dag geleden