Trainer Ultee vindt fouten van Cambuur 'nergens op slaan'
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Sjors Ultee vindt dat SC Cambuur een wanprestatie heeft geleverd in de uitwedstrijd tegen Excelsior. De hekkensluiter van de Eredivisie stond na 33 minuten al met 4-0 achter. "Die doelpunten ontstonden allemaal door fouten die nergens op slaan", zei Ultee bij ESPN.
De degradatiezorgen van Cambuur werden in Rotterdam alleen maar groter. Excelsior steeg naar de 'veilige' vijftiende plaats en sloeg een gat van 7 punten met de ploeg van Ultee. "We hebben geen ploeg die 1,5 uur vechtvoetbal speelt. We komen dan niet in onze kracht", aldus Ultee. "We moeten op onze eigen manier spelen. Maar dan wel met kwaliteit. We begonnen de wedstrijd met een prima kopbal van Bjørn Johnsen, maar wat we daarna deden, sloeg nergens op."
Ultee wisselde al halverwege de eerste helft, bij een achterstand van 3-0, twee keer. "Ik probeerde de pijnpunten die het grootste waren te repareren." Kort daarna viel echter ook de 4-0. In de tweede helft ging Cambuur in een 3-3-4-opstelling vol in de aanval. Verder dan één doelpunt kwamen de strijdende Friezen echter niet.
"Je moet er staan als het moet. Niet pas als je met 4-0 achter staat", aldus Ultee.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
53 minuten geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden