Trainer Ultee is best trots op Fortuna na nederlaag tegen Ajax
SITTARD (ANP) - Trainer Sjors Ultee was best een beetje trots op Fortuna Sittard na een nipte nederlaag tegen Ajax (1-2). "We hebben het ze lastig gemaakt en het was ook een echte wedstrijd", zei hij bij ESPN. "Dat is wel een compliment waard."
"Natuurlijk hebben we te veel kansen weggegeven", zei Ultee. "Maar dat gebeurt wel meer ploegen als ze tegen Ajax spelen. Ajax had ook een dag meer rust, dat speelde denk ik ook niet in ons voordeel. Woensdag beginnen we ook al met een dag minder rust aan de wedstrijd tegen RKC. Het zit even niet mee."
Ultee baalde van de 1-2 van Ajax. "Dat was wel zuur hoe dat ging", zei hij. Aanvaller Lisandro Semedo ging naar de grond tijdens een duel met Ryan Gravenberch. Fortuna speelde de bal niet uit. Ajax voetbalde ook verder en zag Sébastien Haller scoren.
"Natuurlijk zat er wel even tijd tussen die actie van Semedo en dat doelpunt", zei Ultee. "Maar Semedo had kramp aan beide kuiten. Hij kon niet meer verder. Die rode kaart van Polter in blessuretijd was ook onnodig. Hij doet het niet slim, maar het was niet zijn intentie om Álvarez zo te raken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
5 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
22 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
22 uur geleden