Trainer Ultee is best trots op Fortuna na nederlaag tegen Ajax
SITTARD (ANP) - Trainer Sjors Ultee was best een beetje trots op Fortuna Sittard na een nipte nederlaag tegen Ajax (1-2). "We hebben het ze lastig gemaakt en het was ook een echte wedstrijd", zei hij bij ESPN. "Dat is wel een compliment waard."
"Natuurlijk hebben we te veel kansen weggegeven", zei Ultee. "Maar dat gebeurt wel meer ploegen als ze tegen Ajax spelen. Ajax had ook een dag meer rust, dat speelde denk ik ook niet in ons voordeel. Woensdag beginnen we ook al met een dag minder rust aan de wedstrijd tegen RKC. Het zit even niet mee."
Ultee baalde van de 1-2 van Ajax. "Dat was wel zuur hoe dat ging", zei hij. Aanvaller Lisandro Semedo ging naar de grond tijdens een duel met Ryan Gravenberch. Fortuna speelde de bal niet uit. Ajax voetbalde ook verder en zag Sébastien Haller scoren.
"Natuurlijk zat er wel even tijd tussen die actie van Semedo en dat doelpunt", zei Ultee. "Maar Semedo had kramp aan beide kuiten. Hij kon niet meer verder. Die rode kaart van Polter in blessuretijd was ook onnodig. Hij doet het niet slim, maar het was niet zijn intentie om Álvarez zo te raken."
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden