Trainer Tuchel wil na bereiken finale niet natrappen naar PSG
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel staat voor het tweede jaar op rij in de finale van de Champions League. Vorig seizoen verloor de Duitse trainer met Paris Saint-Germain de eindstrijd van Bayern München (0-1) en dit keer mag hij het eind mei met zijn nieuwe werkgever Chelsea opnemen tegen Manchester City.
"Ik zie dit niet als revanche op Paris Saint-Germain. Ik wil alleen maar praten over Chelsea", aldus Tuchel, die in december bij de Frans topclub werd ontslagen en een maand later bij Chelsea als vervanger van de eveneens weggestuurde Frank Lampard aan de slag ging.
Chelsea bereikte de finale door Real met 2-0 te verslaan. Dat was ruim genoeg na de 1-1 van vorige week. Tuchel: "In de tweede helft waren we erg sterk, we creëerden veel grote kansen. Al hadden we moeite met scoren."
Mason Mount zorgde kort voor tijd voor de bevrijdende tweede treffer. "De mentaliteit van mijn spelers was uitzonderlijk", vond Tuchel.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
11 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
12 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
19 uur geleden