Trainer Tuchel volgt ontslagen Nagelsmann op bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - Thomas Tuchel volgt Julian Nagelsmann op als trainer van Bayern München. De Duitse club maakte de benoeming van de nieuwe man én het ontslag van Nagelsmann gelijktijdig bekend. De 35-jarige Nagelsmann was bezig aan zijn tweede seizoen in München en had een contract tot de zomer van 2026. Tuchel werd eerder dit seizoen ontslagen bij Chelsea, de topclub uit de Premier League.
"Na het WK in december in Qatar zijn we steeds minder goed gaan voetballen", zei Bayern-topman en voormalig doelman Oliver Kahn. "Door de tegenvallende prestaties zijn onze doelen voor dit seizoen, maar ook voor de langere termijn, steeds meer onder druk komen te staan. Daarom moesten we nu met een reactie komen en dat hebben we gedaan."
Technisch directeur Hasan Salihamidzic zei verdrietig te zijn. "Met Julian heb ik sinds de dag dat hij hier begon een respectvolle, open en vriendschappelijke relatie. Dat hij moet vertrekken is de moeilijkste beslissing die ik in mijn huidige functie heb genomen. Ik betreur het zeer, maar soms is er een moment dat er ook pijnlijke beslissingen moeten worden genomen."
Koppositie afstaan
Onder leiding van de jonge Nagelsmann, die eerder naam maakte bij Hoffenheim en RB Leipzig, werd Bayern vorig seizoen voor het tiende jaar op rij kampioen in de Bundesliga. Dit seizoen heeft de 'Rekordmeister' het een stuk lastiger. Bayern moest afgelopen weekeinde door de nederlaag bij Bayer Leverkusen (2-1) de koppositie afstaan aan Borussia Dortmund. Met nog negen wedstrijden te gaan, heeft Dortmund 1 punt meer dan Bayern München. Direct na de interlandperiode treffen de clubs elkaar in München (op 1 april).
De ploeg van Nagelsmann bereikte wel de kwartfinales van de Champions League door Paris Saint-Germain twee keer te verslaan. Bayern treft nu Manchester City.
Ontslagen bij Chelsea
De 49-jarige Tuchel werd in september ontslagen bij Chelsea, waarmee hij in 2021 de Champions League had gewonnen. De Duitser werkte eerder in eigen land bij FC Augsburg, FSV Mainz 05 en Borussia Dortmund en bij de Franse topclub Paris Saint-Germain.
Tuchel heeft een contract getekend tot medio 2025. Maandag begint hij met de werkzaamheden. Bij Bayern München spelen onder meer Daley Blind, Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
5 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
7 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
10 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
12 uur geleden