Trainer Tuchel rijdt Chelsea desnoods zelfs in minibus naar Lille
LONDEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel belooft Chelsea trouw, ook nu de Engelse voetbalclub in de problemen zit door de situatie rond de Russische eigenaar Roman Abramovitsj. "Er bestaat geen twijfel over dat ik tot het einde van dit seizoen blijf", zei Tuchel na de competitiezege op Newcastle United (1-0). "We bekijken het verder gewoon per dag, want alles kan veranderen. De situatie is duidelijk: de club staat te koop en hopelijk wordt het daarmee opgelost."
Tuchel kwam begin vorig jaar naar Chelsea, als vervanger van de ontslagen Frank Lampard. Onder zijn leiding wonnen de 'Blues' de Champions League en onlangs ook het WK voor clubs. De 48-jarige Duitser verlengde kort na het winnen van de Champions League zijn contract in Londen tot de zomer van 2024.
De Britse overheid zette Abramovitsj vorige week op een sanctielijst, omdat hij nauwe banden zou hebben met de Russische president Vladimir Poetin. Omdat alle bezittingen en tegoeden van Abramovitsj in Groot-Brittannië zijn bevroren, heeft Chelsea te maken met tal van restricties. Zo moet de club zich houden aan een beperkt reisbudget.
Chelsea speelt woensdag in Frankrijk de return in de achtste finales van de Champions League tegen Lille. "De informatie die ik heb, is dat we met een vliegtuig heen en weer kunnen. Maar als dat niet kan, dan gaan we met de trein of desnoods met de bus. En in het uiterste geval ga ik zelf achter het stuur van een minibusje zitten", aldus Tuchel. "Als je me twintig jaar geleden zou hebben gevraagd of ik als trainer langs de kant wil staan bij een wedstrijd uit de Champions League, dan had ik geantwoord: wat moet ik daarvoor doen? Dat is niet veranderd. We hebben bij Chelsea geweldige en betrokken mensen in dienst die alles organiseren. Dat zorgt ervoor dat eigenlijk alles als normaal voelt." Chelsea verdedigt tegen Lille een voorsprong van 2-0.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
10 uur geleden