Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Tuchel rijdt Chelsea desnoods zelfs in minibus naar Lille

Trainer Tuchel rijdt Chelsea desnoods zelfs in minibus naar Lille

LONDEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel belooft Chelsea trouw, ook nu de Engelse voetbalclub in de problemen zit door de situatie rond de Russische eigenaar Roman Abramovitsj. "Er bestaat geen twijfel over dat ik tot het einde van dit seizoen blijf", zei Tuchel na de competitiezege op Newcastle United (1-0). "We bekijken het verder gewoon per dag, want alles kan veranderen. De situatie is duidelijk: de club staat te koop en hopelijk wordt het daarmee opgelost."

Tuchel kwam begin vorig jaar naar Chelsea, als vervanger van de ontslagen Frank Lampard. Onder zijn leiding wonnen de 'Blues' de Champions League en onlangs ook het WK voor clubs. De 48-jarige Duitser verlengde kort na het winnen van de Champions League zijn contract in Londen tot de zomer van 2024.

De Britse overheid zette Abramovitsj vorige week op een sanctielijst, omdat hij nauwe banden zou hebben met de Russische president Vladimir Poetin. Omdat alle bezittingen en tegoeden van Abramovitsj in Groot-Brittannië zijn bevroren, heeft Chelsea te maken met tal van restricties. Zo moet de club zich houden aan een beperkt reisbudget.

Chelsea speelt woensdag in Frankrijk de return in de achtste finales van de Champions League tegen Lille. "De informatie die ik heb, is dat we met een vliegtuig heen en weer kunnen. Maar als dat niet kan, dan gaan we met de trein of desnoods met de bus. En in het uiterste geval ga ik zelf achter het stuur van een minibusje zitten", aldus Tuchel. "Als je me twintig jaar geleden zou hebben gevraagd of ik als trainer langs de kant wil staan bij een wedstrijd uit de Champions League, dan had ik geantwoord: wat moet ik daarvoor doen? Dat is niet veranderd. We hebben bij Chelsea geweldige en betrokken mensen in dienst die alles organiseren. Dat zorgt ervoor dat eigenlijk alles als normaal voelt." Chelsea verdedigt tegen Lille een voorsprong van 2-0.

Meer uit Voetbal

Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

38 minuten geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

44 minuten geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

3 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

5 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

5 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

9 uur geleden