Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Tuchel rijdt Chelsea desnoods zelfs in minibus naar Lille

Trainer Tuchel rijdt Chelsea desnoods zelfs in minibus naar Lille

LONDEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel belooft Chelsea trouw, ook nu de Engelse voetbalclub in de problemen zit door de situatie rond de Russische eigenaar Roman Abramovitsj. "Er bestaat geen twijfel over dat ik tot het einde van dit seizoen blijf", zei Tuchel na de competitiezege op Newcastle United (1-0). "We bekijken het verder gewoon per dag, want alles kan veranderen. De situatie is duidelijk: de club staat te koop en hopelijk wordt het daarmee opgelost."

Tuchel kwam begin vorig jaar naar Chelsea, als vervanger van de ontslagen Frank Lampard. Onder zijn leiding wonnen de 'Blues' de Champions League en onlangs ook het WK voor clubs. De 48-jarige Duitser verlengde kort na het winnen van de Champions League zijn contract in Londen tot de zomer van 2024.

De Britse overheid zette Abramovitsj vorige week op een sanctielijst, omdat hij nauwe banden zou hebben met de Russische president Vladimir Poetin. Omdat alle bezittingen en tegoeden van Abramovitsj in Groot-Brittannië zijn bevroren, heeft Chelsea te maken met tal van restricties. Zo moet de club zich houden aan een beperkt reisbudget.

Chelsea speelt woensdag in Frankrijk de return in de achtste finales van de Champions League tegen Lille. "De informatie die ik heb, is dat we met een vliegtuig heen en weer kunnen. Maar als dat niet kan, dan gaan we met de trein of desnoods met de bus. En in het uiterste geval ga ik zelf achter het stuur van een minibusje zitten", aldus Tuchel. "Als je me twintig jaar geleden zou hebben gevraagd of ik als trainer langs de kant wil staan bij een wedstrijd uit de Champions League, dan had ik geantwoord: wat moet ik daarvoor doen? Dat is niet veranderd. We hebben bij Chelsea geweldige en betrokken mensen in dienst die alles organiseren. Dat zorgt ervoor dat eigenlijk alles als normaal voelt." Chelsea verdedigt tegen Lille een voorsprong van 2-0.

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

2 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

4 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

8 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

10 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

10 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

11 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

16 uur geleden