Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Edin Terzic vertrekt ondanks het bereiken van de Champions League-finale afgelopen seizoen per direct bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Duitser heeft volgens de club gevraagd zijn contract te verscheuren en daar heeft de nummer 5 van de Bundesliga afgelopen seizoen mee ingestemd.
Terzic zegt dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund. "Iedereen die dicht bij me staat, weet dat dit een zeer moeilijke beslissing voor me is geweest de afgelopen weken. Na de wedstrijd op Wembley heb ik gevraagd om een gesprek met de leiding van de club. Na intensieve gesprekken is mijn initiële gevoel niet veranderd. Dit is geen afscheid, het is tot ziens", verklaart Terzic in een bericht op de clubwebsite.
De Champions League-finale op Wembley werd op 1 juni met 2-0 verloren van Real Madrid. Op weg naar de finale schakelde Dortmund, met Oranje-internationals Ian Maatsen en Donyell Malen in de ploeg, onder meer Paris Saint-Germain en PSV uit.
Marco Rose
Terzic werkte tien jaar bij Dortmund, waarvan de laatste vijf bij het eerste elftal. Eind 2020 werd hij voor het eerst hoofdtrainer, voor een half jaar op interim-basis als opvolger van Lucien Favre. In mei 2021 won hij met de club de Duitse beker.
Vervolgens werd Terzic vervangen door Marco Rose, maar ook hij werd al binnen een jaar ontslagen. Vanaf de zomer van 2022 kreeg Terzic op vaste basis de kans als hoofdtrainer.
'BVB-familie'
Terzic dacht in het seizoen 2022/2023 kampioen te worden met Dortmund, maar dat ging op de laatste speeldag nog mis. In de Bundesliga ging het afgelopen seizoen een stuk minder, met de vijfde plek op 27 punten van kampioen Bayer Leverkusen als resultaat.
"De vele gesprekken die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, hebben nogmaals duidelijk gemaakt dat Edin van BVB houdt en een passie voor BVB heeft. Hij zal altijd een Borussia-fan blijven en deel uitmaken van de BVB-familie", reageert de onlangs aangestelde sportief directeur Lars Ricken.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
18 minuten geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
6 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
1 dag geleden