Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Edin Terzic vertrekt ondanks het bereiken van de Champions League-finale afgelopen seizoen per direct bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Duitser heeft volgens de club gevraagd zijn contract te verscheuren en daar heeft de nummer 5 van de Bundesliga afgelopen seizoen mee ingestemd.
Terzic zegt dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund. "Iedereen die dicht bij me staat, weet dat dit een zeer moeilijke beslissing voor me is geweest de afgelopen weken. Na de wedstrijd op Wembley heb ik gevraagd om een gesprek met de leiding van de club. Na intensieve gesprekken is mijn initiële gevoel niet veranderd. Dit is geen afscheid, het is tot ziens", verklaart Terzic in een bericht op de clubwebsite.
De Champions League-finale op Wembley werd op 1 juni met 2-0 verloren van Real Madrid. Op weg naar de finale schakelde Dortmund, met Oranje-internationals Ian Maatsen en Donyell Malen in de ploeg, onder meer Paris Saint-Germain en PSV uit.
Marco Rose
Terzic werkte tien jaar bij Dortmund, waarvan de laatste vijf bij het eerste elftal. Eind 2020 werd hij voor het eerst hoofdtrainer, voor een half jaar op interim-basis als opvolger van Lucien Favre. In mei 2021 won hij met de club de Duitse beker.
Vervolgens werd Terzic vervangen door Marco Rose, maar ook hij werd al binnen een jaar ontslagen. Vanaf de zomer van 2022 kreeg Terzic op vaste basis de kans als hoofdtrainer.
'BVB-familie'
Terzic dacht in het seizoen 2022/2023 kampioen te worden met Dortmund, maar dat ging op de laatste speeldag nog mis. In de Bundesliga ging het afgelopen seizoen een stuk minder, met de vijfde plek op 27 punten van kampioen Bayer Leverkusen als resultaat.
"De vele gesprekken die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, hebben nogmaals duidelijk gemaakt dat Edin van BVB houdt en een passie voor BVB heeft. Hij zal altijd een Borussia-fan blijven en deel uitmaken van de BVB-familie", reageert de onlangs aangestelde sportief directeur Lars Ricken.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geleden