Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund
DORTMUND (ANP) - Trainer Edin Terzic vertrekt ondanks het bereiken van de Champions League-finale afgelopen seizoen per direct bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Duitser heeft volgens de club gevraagd zijn contract te verscheuren en daar heeft de nummer 5 van de Bundesliga afgelopen seizoen mee ingestemd.
Terzic zegt dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund. "Iedereen die dicht bij me staat, weet dat dit een zeer moeilijke beslissing voor me is geweest de afgelopen weken. Na de wedstrijd op Wembley heb ik gevraagd om een gesprek met de leiding van de club. Na intensieve gesprekken is mijn initiële gevoel niet veranderd. Dit is geen afscheid, het is tot ziens", verklaart Terzic in een bericht op de clubwebsite.
De Champions League-finale op Wembley werd op 1 juni met 2-0 verloren van Real Madrid. Op weg naar de finale schakelde Dortmund, met Oranje-internationals Ian Maatsen en Donyell Malen in de ploeg, onder meer Paris Saint-Germain en PSV uit.
Marco Rose
Terzic werkte tien jaar bij Dortmund, waarvan de laatste vijf bij het eerste elftal. Eind 2020 werd hij voor het eerst hoofdtrainer, voor een half jaar op interim-basis als opvolger van Lucien Favre. In mei 2021 won hij met de club de Duitse beker.
Vervolgens werd Terzic vervangen door Marco Rose, maar ook hij werd al binnen een jaar ontslagen. Vanaf de zomer van 2022 kreeg Terzic op vaste basis de kans als hoofdtrainer.
'BVB-familie'
Terzic dacht in het seizoen 2022/2023 kampioen te worden met Dortmund, maar dat ging op de laatste speeldag nog mis. In de Bundesliga ging het afgelopen seizoen een stuk minder, met de vijfde plek op 27 punten van kampioen Bayer Leverkusen als resultaat.
"De vele gesprekken die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, hebben nogmaals duidelijk gemaakt dat Edin van BVB houdt en een passie voor BVB heeft. Hij zal altijd een Borussia-fan blijven en deel uitmaken van de BVB-familie", reageert de onlangs aangestelde sportief directeur Lars Ricken.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.
7 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
8 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
11 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
11 uur geleden