Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund

Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund

DORTMUND (ANP) - Trainer Edin Terzic vertrekt ondanks het bereiken van de Champions League-finale afgelopen seizoen per direct bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Duitser heeft volgens de club gevraagd zijn contract te verscheuren en daar heeft de nummer 5 van de Bundesliga afgelopen seizoen mee ingestemd.

Terzic zegt dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund. "Iedereen die dicht bij me staat, weet dat dit een zeer moeilijke beslissing voor me is geweest de afgelopen weken. Na de wedstrijd op Wembley heb ik gevraagd om een gesprek met de leiding van de club. Na intensieve gesprekken is mijn initiële gevoel niet veranderd. Dit is geen afscheid, het is tot ziens", verklaart Terzic in een bericht op de clubwebsite.

De Champions League-finale op Wembley werd op 1 juni met 2-0 verloren van Real Madrid. Op weg naar de finale schakelde Dortmund, met Oranje-internationals Ian Maatsen en Donyell Malen in de ploeg, onder meer Paris Saint-Germain en PSV uit.

Marco Rose

Terzic werkte tien jaar bij Dortmund, waarvan de laatste vijf bij het eerste elftal. Eind 2020 werd hij voor het eerst hoofdtrainer, voor een half jaar op interim-basis als opvolger van Lucien Favre. In mei 2021 won hij met de club de Duitse beker.

Vervolgens werd Terzic vervangen door Marco Rose, maar ook hij werd al binnen een jaar ontslagen. Vanaf de zomer van 2022 kreeg Terzic op vaste basis de kans als hoofdtrainer.

'BVB-familie'

Terzic dacht in het seizoen 2022/2023 kampioen te worden met Dortmund, maar dat ging op de laatste speeldag nog mis. In de Bundesliga ging het afgelopen seizoen een stuk minder, met de vijfde plek op 27 punten van kampioen Bayer Leverkusen als resultaat.

"De vele gesprekken die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, hebben nogmaals duidelijk gemaakt dat Edin van BVB houdt en een passie voor BVB heeft. Hij zal altijd een Borussia-fan blijven en deel uitmaken van de BVB-familie", reageert de onlangs aangestelde sportief directeur Lars Ricken.

Meer uit Voetbal

Sky News: FIFA ontslaat topman die Infantino bekritiseerde

LONDEN (ANP) - De FIFA heeft topman Kevin Lamour ontslagen. Dat meldt Sky News maandagavond. De FIFA bevestigt het vertrek van Lamour, maar noemt geen reden.

4 uur geleden
Feyenoord huurt Spaanse linksback Javi López van Real Sociedad

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met Real Sociedad een akkoord bereikt over de transfer van Javier López Carballo. De 24-jarige linkervleugelverdediger wordt dit seizoen gehuurd. Feyenoord kan de Spanjaard daarna definitief overnemen.

5 uur geleden
Ook Schotse voetbalbond trekt steun voor Infantino in

EDINBURGH (ANP/AFP) - De Schotse voetbalbond heeft zijn steun voor de omstreden FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. Dat laat algemeen directeur Ian Maxwell maandag weten.

8 uur geleden
Busquets keert als trainer terug bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP/BELGA) - Sergio Busquets keert terug naar FC Barcelona. De voormalige middenvelder van de Catalanen wordt assistent-trainer bij Barcelona B, maakte de Spaanse kampioen maandag bekend.

10 uur geleden
Cagliari-aanvaller Trepy (20) opgenomen op intensive care

CAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.

12 uur geleden
RC Lens verslaat Paris Saint-Germain en wint Franse supercup

LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.

1 dag geleden
Trainer Veldman geniet als Heerenveen de ArenA stil krijgt

AMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."

1 dag geleden