Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund

Trainer Terzic vertrekt per direct bij CL-finalist Dortmund

DORTMUND (ANP) - Trainer Edin Terzic vertrekt ondanks het bereiken van de Champions League-finale afgelopen seizoen per direct bij Borussia Dortmund. De 41-jarige Duitser heeft volgens de club gevraagd zijn contract te verscheuren en daar heeft de nummer 5 van de Bundesliga afgelopen seizoen mee ingestemd.

Terzic zegt dat voor zijn gevoel een andere trainer beter past bij een "nieuw tijdperk" bij Borussia Dortmund. "Iedereen die dicht bij me staat, weet dat dit een zeer moeilijke beslissing voor me is geweest de afgelopen weken. Na de wedstrijd op Wembley heb ik gevraagd om een gesprek met de leiding van de club. Na intensieve gesprekken is mijn initiële gevoel niet veranderd. Dit is geen afscheid, het is tot ziens", verklaart Terzic in een bericht op de clubwebsite.

De Champions League-finale op Wembley werd op 1 juni met 2-0 verloren van Real Madrid. Op weg naar de finale schakelde Dortmund, met Oranje-internationals Ian Maatsen en Donyell Malen in de ploeg, onder meer Paris Saint-Germain en PSV uit.

Marco Rose

Terzic werkte tien jaar bij Dortmund, waarvan de laatste vijf bij het eerste elftal. Eind 2020 werd hij voor het eerst hoofdtrainer, voor een half jaar op interim-basis als opvolger van Lucien Favre. In mei 2021 won hij met de club de Duitse beker.

Vervolgens werd Terzic vervangen door Marco Rose, maar ook hij werd al binnen een jaar ontslagen. Vanaf de zomer van 2022 kreeg Terzic op vaste basis de kans als hoofdtrainer.

'BVB-familie'

Terzic dacht in het seizoen 2022/2023 kampioen te worden met Dortmund, maar dat ging op de laatste speeldag nog mis. In de Bundesliga ging het afgelopen seizoen een stuk minder, met de vijfde plek op 27 punten van kampioen Bayer Leverkusen als resultaat.

"De vele gesprekken die we de afgelopen tijd hebben gevoerd, hebben nogmaals duidelijk gemaakt dat Edin van BVB houdt en een passie voor BVB heeft. Hij zal altijd een Borussia-fan blijven en deel uitmaken van de BVB-familie", reageert de onlangs aangestelde sportief directeur Lars Ricken.

Meer uit Voetbal

Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

2 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

8 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

8 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

10 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

16 uur geleden
Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 dag geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden