Trainer Terzic: keuze voor Dortmund goed voor Bellingham
LONDEN (ANP) - Trainer Edin Terzic heeft goede hoop dat hij zich dinsdag met Borussia Dortmund plaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De Duitsers verdedigen in Londen een voorsprong van 1-0 tegen Chelsea. Terzic houdt zich vooral vast aan het goede spel van Jude Bellingham, de 19-jarige spelmaker die naar verluidt in de belangstelling staat van Liverpool, Manchester City en Chelsea.
"Vragen over interesse van andere clubs voor Jude krijgen we al vanaf het begin dat hij hier speelt", aldus Terzic. "Hij had toen ook naar clubs in de Premier League gekund, maar hij koos bewust voor een stap naar Dortmund. Ik denk dat het voor beide partijen goed heeft uitgepakt. Wij helpen hem als club ook verder in zijn loopbaan."
Aan de hand van Bellingham won Dortmund dit jaar alle tien de wedstrijden, in de competitie, beker en Champions League. Terzic: "We zijn erg blij met Jude, op 19-jarige leeftijd is hij een van onze leiders. We weten dat we morgen een goede prestatie van hem nodig hebben."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
9 minuten geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
2 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
5 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
5 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
11 uur geleden