Trainer Ten Hag zwaait met gelijkspel af bij kampioen Ajax
ARNHEM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft met een gelijkspel afscheid genomen van Ajax. De nieuwe coach van Manchester United zag zijn ploeg zonder veel basisspelers in de slotfase een punt redden tegen Vitesse (2-2). Edson Álvarez scoorde in de 87e minuut. Loïs Openda trof namens Vitesse tweemaal doel tegen de kampioen, die woensdagnacht lang feestvierde.
Jay Gorter mocht voor het eerst het doel van Ajax verdedigen in de Eredivisie. Hij was alweer de vierde keeper van Ajax dit seizoen in de competitie, na Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg en André Onana. Youri Regeer, Kenneth Taylor, Brian Brobbey en Devyne Rensch verschenen ook aan de aftrap in het Gelredome.
Ten Hag wilde niet alleen enkele jeugdspelers een kans geven. Hij kan al langer niet beschikken over de geblesseerde Pasveer, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch en Perr Schuurs. Jurriën Timber heeft volgens zijn trainer dringend behoefte aan enkele weken rust en Noussair Mazraoui lag ziek op bed.
Brobbey opende in de 16e minuut nog wel de score voor Ajax. Openda maakte in de 52e minuut gelijk en scoorde in de 56e minuut nog een keer. Berghuis was dichtbij de 2-2 maar schoot op de lat. Hij bereidde in de slotfase wel de 2-2 van Álvarez voor.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
9 uur geleden