Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag ziet Ajax zakelijke zege op Young Boys boeken

BERN (ANP) - Trainer Erik ten Hag sprak na de uitzege van zijn Ajax op Young Boys (0-2) in de achtste finales van de Europa League over een "zakelijke zege". "We speelden niet goed maar staan in de kwartfinale", zei hij. "En dat is een uitstekende prestatie. Daar ben ik heel blij mee."

Ajax staat voor de derde keer in de laatste vier jaar in een kwartfinale van een Europees toernooi. "Dat lijkt me een uitstekende prestatie", zei Ten Hag. "Want volgens mij staan we ook voor de derde keer in de laatste 18 jaar in een kwartfinale. Maar we gaan niets vieren nu. Een kwartfinale gaan we niet vieren."

"Young Boys speelde opportunistisch, na die 3-0 nederlaag van vorige week bij ons", zei Ten Hag. "Dat kon je wel een beetje verwachten. Maar wij maakten ze sterker omdat we te veel balverlies leden. Na die 0-2 in het begin van de tweede helft was het wel gedaan. Er sloop gemakzucht in onze ploeg. Dat is begrijpelijk, maar niet goed. We moeten altijd beter."

Uitdaging

Ten Hag ziet Ajax de laatste weken groeien. "We wilden eigenlijk zo lang mogelijk mee in de Champions League", zei hij. "Maar we hebben afgelopen zomer toch weer afscheid moeten nemen van goede spelers", doelde hij op Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Sergino Dest. "En in de beslissende periode van de groepsfase van de Champions League misten we Daley Blind, David Neres en Mohammed Kudus."

"Nu zitten we in de Europa League, waar af en toe ten onrechte een beetje denigrerend over wordt gedaan. We kunnen nog mooie en sterke tegenstanders treffen. Dat is een uitdaging voor ons. Maar op de loting hebben we geen invloed. Wij moeten er zondag tegen ADO weer staan."

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

2 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

5 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

16 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

16 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

18 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

22 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

22 uur geleden