Trainer Ten Hag ziet Ajax zakelijke zege op Young Boys boeken
BERN (ANP) - Trainer Erik ten Hag sprak na de uitzege van zijn Ajax op Young Boys (0-2) in de achtste finales van de Europa League over een "zakelijke zege". "We speelden niet goed maar staan in de kwartfinale", zei hij. "En dat is een uitstekende prestatie. Daar ben ik heel blij mee."
Ajax staat voor de derde keer in de laatste vier jaar in een kwartfinale van een Europees toernooi. "Dat lijkt me een uitstekende prestatie", zei Ten Hag. "Want volgens mij staan we ook voor de derde keer in de laatste 18 jaar in een kwartfinale. Maar we gaan niets vieren nu. Een kwartfinale gaan we niet vieren."
"Young Boys speelde opportunistisch, na die 3-0 nederlaag van vorige week bij ons", zei Ten Hag. "Dat kon je wel een beetje verwachten. Maar wij maakten ze sterker omdat we te veel balverlies leden. Na die 0-2 in het begin van de tweede helft was het wel gedaan. Er sloop gemakzucht in onze ploeg. Dat is begrijpelijk, maar niet goed. We moeten altijd beter."
Uitdaging
Ten Hag ziet Ajax de laatste weken groeien. "We wilden eigenlijk zo lang mogelijk mee in de Champions League", zei hij. "Maar we hebben afgelopen zomer toch weer afscheid moeten nemen van goede spelers", doelde hij op Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Sergino Dest. "En in de beslissende periode van de groepsfase van de Champions League misten we Daley Blind, David Neres en Mohammed Kudus."
"Nu zitten we in de Europa League, waar af en toe ten onrechte een beetje denigrerend over wordt gedaan. We kunnen nog mooie en sterke tegenstanders treffen. Dat is een uitdaging voor ons. Maar op de loting hebben we geen invloed. Wij moeten er zondag tegen ADO weer staan."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
5 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
6 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
9 uur geleden