Trainer Ten Hag vertelt Tagliafico dat belang van Ajax voor gaat
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft naar eigen zeggen voor het thuisduel van Ajax zondag met Heracles Almelo (3-0) een goed gesprek met Nícolás Tagliafico gevoerd. "Hij heeft zijn individuele belang, maar het clubbelang gaat altijd voor", zei de coach van de koploper van de Eredivisie.
Tagliafico krijgt dit seizoen weinig speeltijd van Ten Hag. Toch wilde Ajax afgelopen maand niet meewerken aan een vertrek van de Argentijnse linksback naar FC Barcelona. De Catalaanse club wilde Tagliafico alleen huren en Ajax had geen volwaardige vervanger voor hem.
Tagliafico liet afgelopen week in Argentijnse media weten dat hij teleurgesteld was in Ajax, dat hem volgens de Argentijn een transfer had ontnomen. "Maar hij kent onze belangen", counterde Ten Hag. "We spelen op drie podia. We hebben iets fantastisch voor ons liggen. Hij begrijpt het, want hij is een op en top professional. Hij is gemotiveerd en wil helpen om nieuwe titels te winnen met Ajax."
Ten Hag liet Tagliafico invallen tegen Heracles. De bij het Amsterdamse publiek populaire Argentijn werd bij ieder balcontact luid toegejuicht. Dat deed Tagliafico goed, zo liet hij na de wedstrijd weten op sociale media. "Momenten zoals vandaag bewijzen nog meer waarom onze fans zo speciaal zijn", schreef hij. "Bedankt voor de geweldige steun."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden