Trainer Ten Hag vertelt Tagliafico dat belang van Ajax voor gaat
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft naar eigen zeggen voor het thuisduel van Ajax zondag met Heracles Almelo (3-0) een goed gesprek met Nícolás Tagliafico gevoerd. "Hij heeft zijn individuele belang, maar het clubbelang gaat altijd voor", zei de coach van de koploper van de Eredivisie.
Tagliafico krijgt dit seizoen weinig speeltijd van Ten Hag. Toch wilde Ajax afgelopen maand niet meewerken aan een vertrek van de Argentijnse linksback naar FC Barcelona. De Catalaanse club wilde Tagliafico alleen huren en Ajax had geen volwaardige vervanger voor hem.
Tagliafico liet afgelopen week in Argentijnse media weten dat hij teleurgesteld was in Ajax, dat hem volgens de Argentijn een transfer had ontnomen. "Maar hij kent onze belangen", counterde Ten Hag. "We spelen op drie podia. We hebben iets fantastisch voor ons liggen. Hij begrijpt het, want hij is een op en top professional. Hij is gemotiveerd en wil helpen om nieuwe titels te winnen met Ajax."
Ten Hag liet Tagliafico invallen tegen Heracles. De bij het Amsterdamse publiek populaire Argentijn werd bij ieder balcontact luid toegejuicht. Dat deed Tagliafico goed, zo liet hij na de wedstrijd weten op sociale media. "Momenten zoals vandaag bewijzen nog meer waarom onze fans zo speciaal zijn", schreef hij. "Bedankt voor de geweldige steun."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
10 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
44 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden