Trainer Ten Hag van Ajax wint Rinus Michels Award
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft de Rinus Michels Award van het afgelopen seizoen gewonnen. Dat deed hij voor de tweede keer als coach van Ajax. Ook bij FC Utrecht werd de voormalig speler van onder meer FC Twente al eens uitgeroepen tot de beste trainer van de Eredivisie.
Het afgelopen seizoen won Ten Hag met Ajax het kampioenschap en de beker, de zogenoemde dubbel. De andere genomineerden waren Henk Fräser (Sparta), Sjors Ultee (Fortuna Sittard), Fred Grim (RKC Waalwijk) en Thomas Letsch (Vitesse).
Dick Advocaat kreeg de oeuvreprijs toegewezen, voor zijn gehele loopbaan. Hij nam aan het einde van vorig seizoen afscheid van Feyenoord, maar werd korte tijd later bondscoach van Irak. De oeuvreprijs wordt niet ieder jaar uitgereikt. Eerder viel hij ten deel aan onder meer Louis van Gaal, Johan Cruijff, Foppe de Haan, Kees Rijvers en Leo Beenhakker.
Henk de Jong werd gekozen tot beste trainer van de Keuken Kampioen Divisie. Hij promoveerde met Cambuur naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
37 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
4 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
19 uur geleden