Trainer Ten Hag van Ajax is blij met PSV als tegenstander
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is blij dat Ajax zondag, vijf dagen na de galavoorstelling tegen Borussia Dortmund, op PSV stuit in de Johan Cruijff ArenA. "Want dat is een grote wedstrijd", blikte hij vooruit op de topper. "Dat is een finale, de boel staat dan meteen op scherp."
Ten Hag heeft de afgelopen weken al vaker aangegeven dat het gevaar bestaat dat zijn ploeg te veel vertrouwen krijgt van een reeks goede duels. Ondanks zijn waarschuwingen maakte Ajax drie weken geleden een slappe indruk tegen FC Utrecht, met een nederlaag als gevolg (0-1).
Ajax verdedigt tegen PSV de koppositie van de Eredivisie. De club wil zich ook revancheren voor de verloren strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). "Ik denk dat deze duels niet met elkaar te vergelijken zijn", stelde Ten Hag. "Ze komen op een ander moment. Maar het is zondag wel 'pay back time'."
Rust
De spelers van Ajax zijn fit uit de gewonnen wedstrijd tegen Borussia Dortmund (4-0) in de Champions League gekomen. PSV kwam donderdagavond nog in actie tegen AS Monaco in de Europa League. De club uit Eindhoven verloor (1-2) en zag aanvallers Noni Madueke en Cody Gakpo geblesseerd afhaken. Mogelijk ontbreken ze tegen Ajax.
Trainer Roger Schmidt vertelde afgelopen week dat hij het als een groot nadeel ziet dat zijn PSV twee dagen minder rust heeft voor de topper in Amsterdam. "Ik denk dat dit geen doorslaggevende factor is", reageerde Ten Hag. "Wij hebben alles in eigen hand. We willen volle bak gaan en de week goed afsluiten. PSV heeft een goede selectie. Ze kunnen wel dingen opvangen. Ze zullen met een strijdbaar en goed elftal starten."
Ajax had het de laatste duels lastig met PSV. Vorig seizoen eindigden beide competitieduels onbeslist. Ajax kwam voor eigen publiek terug van een achterstand van twee doelpunten (2-2) en redde in de slotfase een punt in Eindhoven (1-1). "Ik denk dat onze speelwijze hen wel ligt", zei Ten Hag. "Maar we gaan die niet veranderen. Ik kan me ook heel goede duels van ons tegen PSV herinneren, zoals begin dit jaar voor de beker", doelde hij op een zege van 2-1. "Tijdens het duel om de Johan Cruijff Schaal zetten we goed druk, maar verspeelden we soms te snel de bal. Dat moet nu beter."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
18 uur geleden