Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een stevige donderspeech beëindigde trainer Erik ten Hag zaterdag de eerste training van Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen. "Ze moeten mentaal weerbaar blijven", mopperde hij even later. "Ze moeten onverstoorbaar blijven, ook bij een negatieve beslissing."

Ten Hag vond het maar niets dat de verliezers van een partijspelletje bij assistent-trainer Winston Bogarde bleven protesteren tegen een treffer van Noa Lang, die buitenspel zou hebben gestaan. Uiteindelijk veroordeelde hij alle verliezers tot tien push-ups.

Ten Hag is blij dat het nieuwe seizoen volgende maand eindelijk weer lijkt te beginnen, nadat het afgelopen voetbaljaar in maart abrupt werd afgebroken wegens corona. "Het is een voordeel dat iedereen eindelijk eens uitgerust start", zei hij. "Ze zijn weer fit, al moet je jezelf ook afvragen voor hoe lang met die overvolle kalender met interlands en geen winterstop."

Selectie

Ten Hag is tevreden met zijn huidige selectie. Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (Lille OSC) zijn voor zo'n 50 miljoen vertrokken. Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en Maarten Stekelenburg (Everton) zijn voor minimaal 24 miljoen euro neergestreken in Amsterdam.

Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen tegen welke voorwaarden ze nog mogen vertrekken. "Aan die afspraken zullen we ons houden", zei Ten Hag voordat hij benadrukte dat Ajax niet verrast wil worden vlak voordat de transfermarkt in oktober weer op slot gaat. "We moeten nog wel vervangers voor ze kunnen vinden."

Verwachtingen

Onana (enkelblessure), Dusan Tadic (medische testen) en Kudus (werkvergunning) waren er zaterdag nog niet bij op de training. Ten Hag heeft goede hoop dat het drietal dinsdag aansluit. De trainer van Ajax noemde de aanwezigheid van Neres op het trainingsveld een "enorme meevaller". De Braziliaan worstelde acht maanden met een knieblessure en lijkt op weg om eindelijk weer fit te worden.

De speelwijze van Ajax zal niet veranderen, de doelstellingen evenmin. "We hebben weer grote verwachtingen", zei Ten Hag, die met Ajax de afgelopen jaren de landstitel, KNVB-beker en overwinteren in de Champions League najaagde.

De coach hoopt dat Ajax zich dit seizoen niet via de voorronden voor de Champions League hoeft te kwalificeren. "Maar dat weten we pas zeker als Napoli of Olympique Lyon deze editie van de Champions League niet wint", zei Ten Hag, die zich geen zorgen lijkt te maken over het protest dat AZ bij de UEFA heeft neergelegd tegen de manier waarop de KNVB de Europese tickets voor het nieuwe seizoen heeft verdeeld.

Meer uit Voetbal

Trump bezoekt finale WK voetbal voor clubs

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.

18 minuten geleden
Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

10 uur geleden
'Boze en beledigde' Oranjevrouwen maken het Jonker makkelijker

BASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.

13 uur geleden
Jonker past tactiek niet aan voor zware opgave tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.

13 uur geleden
PSV in oefenduel langs Duitse club Elversberg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.

19 uur geleden
Alle voetbalsters trainen in aanloop naar EK-duel met Frankrijk

THUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.

21 uur geleden
FC Groningen neemt spits Zawada over van gedegradeerd RKC

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.

21 uur geleden