Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een stevige donderspeech beëindigde trainer Erik ten Hag zaterdag de eerste training van Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen. "Ze moeten mentaal weerbaar blijven", mopperde hij even later. "Ze moeten onverstoorbaar blijven, ook bij een negatieve beslissing."

Ten Hag vond het maar niets dat de verliezers van een partijspelletje bij assistent-trainer Winston Bogarde bleven protesteren tegen een treffer van Noa Lang, die buitenspel zou hebben gestaan. Uiteindelijk veroordeelde hij alle verliezers tot tien push-ups.

Ten Hag is blij dat het nieuwe seizoen volgende maand eindelijk weer lijkt te beginnen, nadat het afgelopen voetbaljaar in maart abrupt werd afgebroken wegens corona. "Het is een voordeel dat iedereen eindelijk eens uitgerust start", zei hij. "Ze zijn weer fit, al moet je jezelf ook afvragen voor hoe lang met die overvolle kalender met interlands en geen winterstop."

Selectie

Ten Hag is tevreden met zijn huidige selectie. Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (Lille OSC) zijn voor zo'n 50 miljoen vertrokken. Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en Maarten Stekelenburg (Everton) zijn voor minimaal 24 miljoen euro neergestreken in Amsterdam.

Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen tegen welke voorwaarden ze nog mogen vertrekken. "Aan die afspraken zullen we ons houden", zei Ten Hag voordat hij benadrukte dat Ajax niet verrast wil worden vlak voordat de transfermarkt in oktober weer op slot gaat. "We moeten nog wel vervangers voor ze kunnen vinden."

Verwachtingen

Onana (enkelblessure), Dusan Tadic (medische testen) en Kudus (werkvergunning) waren er zaterdag nog niet bij op de training. Ten Hag heeft goede hoop dat het drietal dinsdag aansluit. De trainer van Ajax noemde de aanwezigheid van Neres op het trainingsveld een "enorme meevaller". De Braziliaan worstelde acht maanden met een knieblessure en lijkt op weg om eindelijk weer fit te worden.

De speelwijze van Ajax zal niet veranderen, de doelstellingen evenmin. "We hebben weer grote verwachtingen", zei Ten Hag, die met Ajax de afgelopen jaren de landstitel, KNVB-beker en overwinteren in de Champions League najaagde.

De coach hoopt dat Ajax zich dit seizoen niet via de voorronden voor de Champions League hoeft te kwalificeren. "Maar dat weten we pas zeker als Napoli of Olympique Lyon deze editie van de Champions League niet wint", zei Ten Hag, die zich geen zorgen lijkt te maken over het protest dat AZ bij de UEFA heeft neergelegd tegen de manier waarop de KNVB de Europese tickets voor het nieuwe seizoen heeft verdeeld.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

1 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

1 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

2 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

2 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

2 uur geleden