Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een stevige donderspeech beëindigde trainer Erik ten Hag zaterdag de eerste training van Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen. "Ze moeten mentaal weerbaar blijven", mopperde hij even later. "Ze moeten onverstoorbaar blijven, ook bij een negatieve beslissing."

Ten Hag vond het maar niets dat de verliezers van een partijspelletje bij assistent-trainer Winston Bogarde bleven protesteren tegen een treffer van Noa Lang, die buitenspel zou hebben gestaan. Uiteindelijk veroordeelde hij alle verliezers tot tien push-ups.

Ten Hag is blij dat het nieuwe seizoen volgende maand eindelijk weer lijkt te beginnen, nadat het afgelopen voetbaljaar in maart abrupt werd afgebroken wegens corona. "Het is een voordeel dat iedereen eindelijk eens uitgerust start", zei hij. "Ze zijn weer fit, al moet je jezelf ook afvragen voor hoe lang met die overvolle kalender met interlands en geen winterstop."

Selectie

Ten Hag is tevreden met zijn huidige selectie. Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (Lille OSC) zijn voor zo'n 50 miljoen vertrokken. Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en Maarten Stekelenburg (Everton) zijn voor minimaal 24 miljoen euro neergestreken in Amsterdam.

Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen tegen welke voorwaarden ze nog mogen vertrekken. "Aan die afspraken zullen we ons houden", zei Ten Hag voordat hij benadrukte dat Ajax niet verrast wil worden vlak voordat de transfermarkt in oktober weer op slot gaat. "We moeten nog wel vervangers voor ze kunnen vinden."

Verwachtingen

Onana (enkelblessure), Dusan Tadic (medische testen) en Kudus (werkvergunning) waren er zaterdag nog niet bij op de training. Ten Hag heeft goede hoop dat het drietal dinsdag aansluit. De trainer van Ajax noemde de aanwezigheid van Neres op het trainingsveld een "enorme meevaller". De Braziliaan worstelde acht maanden met een knieblessure en lijkt op weg om eindelijk weer fit te worden.

De speelwijze van Ajax zal niet veranderen, de doelstellingen evenmin. "We hebben weer grote verwachtingen", zei Ten Hag, die met Ajax de afgelopen jaren de landstitel, KNVB-beker en overwinteren in de Champions League najaagde.

De coach hoopt dat Ajax zich dit seizoen niet via de voorronden voor de Champions League hoeft te kwalificeren. "Maar dat weten we pas zeker als Napoli of Olympique Lyon deze editie van de Champions League niet wint", zei Ten Hag, die zich geen zorgen lijkt te maken over het protest dat AZ bij de UEFA heeft neergelegd tegen de manier waarop de KNVB de Europese tickets voor het nieuwe seizoen heeft verdeeld.

Meer uit Voetbal

Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

3 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

13 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

17 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

18 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

19 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

19 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

19 uur geleden