Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

Trainer Ten Hag jaagt weer grote doelen na met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Met een stevige donderspeech beëindigde trainer Erik ten Hag zaterdag de eerste training van Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen. "Ze moeten mentaal weerbaar blijven", mopperde hij even later. "Ze moeten onverstoorbaar blijven, ook bij een negatieve beslissing."

Ten Hag vond het maar niets dat de verliezers van een partijspelletje bij assistent-trainer Winston Bogarde bleven protesteren tegen een treffer van Noa Lang, die buitenspel zou hebben gestaan. Uiteindelijk veroordeelde hij alle verliezers tot tien push-ups.

Ten Hag is blij dat het nieuwe seizoen volgende maand eindelijk weer lijkt te beginnen, nadat het afgelopen voetbaljaar in maart abrupt werd afgebroken wegens corona. "Het is een voordeel dat iedereen eindelijk eens uitgerust start", zei hij. "Ze zijn weer fit, al moet je jezelf ook afvragen voor hoe lang met die overvolle kalender met interlands en geen winterstop."

Selectie

Ten Hag is tevreden met zijn huidige selectie. Hakim Ziyech (Chelsea), Joël Veltman (Brighton & Hove Albion) en Sven Botman (Lille OSC) zijn voor zo'n 50 miljoen vertrokken. Antony (São Paulo), Mohammed Kudus (FC Nordsjælland) en Maarten Stekelenburg (Everton) zijn voor minimaal 24 miljoen euro neergestreken in Amsterdam.

Ajax heeft met Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana afspraken lopen tegen welke voorwaarden ze nog mogen vertrekken. "Aan die afspraken zullen we ons houden", zei Ten Hag voordat hij benadrukte dat Ajax niet verrast wil worden vlak voordat de transfermarkt in oktober weer op slot gaat. "We moeten nog wel vervangers voor ze kunnen vinden."

Verwachtingen

Onana (enkelblessure), Dusan Tadic (medische testen) en Kudus (werkvergunning) waren er zaterdag nog niet bij op de training. Ten Hag heeft goede hoop dat het drietal dinsdag aansluit. De trainer van Ajax noemde de aanwezigheid van Neres op het trainingsveld een "enorme meevaller". De Braziliaan worstelde acht maanden met een knieblessure en lijkt op weg om eindelijk weer fit te worden.

De speelwijze van Ajax zal niet veranderen, de doelstellingen evenmin. "We hebben weer grote verwachtingen", zei Ten Hag, die met Ajax de afgelopen jaren de landstitel, KNVB-beker en overwinteren in de Champions League najaagde.

De coach hoopt dat Ajax zich dit seizoen niet via de voorronden voor de Champions League hoeft te kwalificeren. "Maar dat weten we pas zeker als Napoli of Olympique Lyon deze editie van de Champions League niet wint", zei Ten Hag, die zich geen zorgen lijkt te maken over het protest dat AZ bij de UEFA heeft neergelegd tegen de manier waarop de KNVB de Europese tickets voor het nieuwe seizoen heeft verdeeld.

Meer uit Voetbal

Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

45 minuten geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

1 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

1 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

1 uur geleden
Manchester City verslaat Southampton en is finalist FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.

1 uur geleden
Malen leidt AS Roma naar zege op Bologna

BOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.

1 uur geleden
Ajax begint met Regeer aan uitduel met NAC Breda

BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.

1 uur geleden