Trainer Ten Hag gaat niet in op geruchten over Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax wil niet reageren op Engelse mediaberichten dat Manchester United hem bovenaan een lijstje met mogelijke coaches voor het komende seizoen heeft gezet. "Ik ben nu met Ajax bezig", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Feyenoord. "Daar concentreer ik me nu volledig op."
Ten Hag staat nog tot volgend jaar zomer onder contract bij Ajax, met wie hij de afgelopen jaren aansluiting met de Europese subtop vond. Maar het moment lijkt aan het einde van het seizoen daar om naar een grote club in het buitenland te vertrekken. Bij Ajax moet hij in het nieuwe voetbaljaar waarschijnlijk weer gedeeltelijk overnieuw beginnen. De kampioen moet spelers verkopen om de begroting weer op orde te brengen
Bij Manchester United valt veel te winnen, na een paar tegenvallende jaren. De Engelse club met grote financiële slagkracht is op zoek naar een opvolger voor Ralf Rangnick, die aan het einde van het seizoen vertrekt.
De 52-jarige Ten Hag wil niet zeggen dat hij zijn contract bij Ajax zeker gaat uitdienen. "Maar als manager ben ik al wel bezig met ons elftal voor de toekomst. Verder richt ik me nu vooral op het heden", zei hij. "De weg in de Champions League is na onze nederlaag tegen Benfica gesloten. Maar er staan nog twee wegen volledig open", doelde hij op de kampioensrace in de Eredivisie en de bekerfinale van 17 april tegen PSV.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
20 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
40 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
1 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden