Trainer Ten Hag gaat niet in op geruchten over Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax wil niet reageren op Engelse mediaberichten dat Manchester United hem bovenaan een lijstje met mogelijke coaches voor het komende seizoen heeft gezet. "Ik ben nu met Ajax bezig", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Feyenoord. "Daar concentreer ik me nu volledig op."
Ten Hag staat nog tot volgend jaar zomer onder contract bij Ajax, met wie hij de afgelopen jaren aansluiting met de Europese subtop vond. Maar het moment lijkt aan het einde van het seizoen daar om naar een grote club in het buitenland te vertrekken. Bij Ajax moet hij in het nieuwe voetbaljaar waarschijnlijk weer gedeeltelijk overnieuw beginnen. De kampioen moet spelers verkopen om de begroting weer op orde te brengen
Bij Manchester United valt veel te winnen, na een paar tegenvallende jaren. De Engelse club met grote financiële slagkracht is op zoek naar een opvolger voor Ralf Rangnick, die aan het einde van het seizoen vertrekt.
De 52-jarige Ten Hag wil niet zeggen dat hij zijn contract bij Ajax zeker gaat uitdienen. "Maar als manager ben ik al wel bezig met ons elftal voor de toekomst. Verder richt ik me nu vooral op het heden", zei hij. "De weg in de Champions League is na onze nederlaag tegen Benfica gesloten. Maar er staan nog twee wegen volledig open", doelde hij op de kampioensrace in de Eredivisie en de bekerfinale van 17 april tegen PSV.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
49 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
10 uur geleden