Trainer Ten Hag: Blind inzetbaar voor Ajax tegen Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind is zondag inzetbaar voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Sparta. "Hij is fit en kan gewoon spelen", zei trainer Erik ten Hag in zijn vooruitblik op de eerste competitiewedstrijd van het seizoen.
De 30-jarige Amsterdammer ging op 25 augustus ineens op de grond zitten tijdens een oefenduel met Hertha, zonder dat er een tegenstander in de buurt was. Blind verliet op eigen kracht het veld en had geen grote klachten meer. Ten Hag vertelde na de wedstrijd dat de defibrillator (ICD) van zijn viceaanvoerder was afgegaan.
"Dat is nu eenmaal zijn protectie, die ICD", zei Ten Hag. "We hebben alles natuurlijk wel goed laten onderzoeken. Alle resultaten zijn bevredigend. Daley traint al een week mee. Natuurlijk bieden we hem alle hulp. Hij krijgt speciale begeleiding, ook mentaal."
Ten Hag vertelde niet waardoor de ICD van Blind was afgegaan. "Daar kan ik niets over zeggen. Maar dat ding kan gewoon blijven afgaan."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
19 uur geleden