Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag blijft kritisch op winnend Ajax

Trainer Ten Hag blijft kritisch op winnend Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag had alle reden om te juichen na de eenvoudige uitzege van Ajax bij PEC Zwolle (0-2). Maar dat deed hij niet. "Ik vond dat we niet voor de volle 100 procent scherp waren", mopperde hij. "En dat is niet goed, want zoals je weet willen we iedere wedstrijd beter worden."

Toch vergrootte Ajax de voorsprong op naaste concurrent PSV tot 8 punten. De Amsterdammers hebben ook nog eens een wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de formatie uit Eindhoven. "Maar wij moeten niet naar de concurrentie kijken", zei Ten Hag. "We moeten de lat voor onszelf steeds hoger leggen."

Ten Hag vestigde in Zwolle een persoonlijk record. Geen trainer van Ajax vierde meer punten, overwinningen en doelpunten in zijn eerste honderd competitiewedstrijden met Ajax. "Natuurlijk is dat leuk", zei hij. "Ook omdat we ieder jaar nieuw moeten beginnen. Het is lastig om steeds door te selecteren als goede spelers steeds vertrekken. Zo'n record is leuk, maar het gaat er om dat we succesvol blijven en tastbare prijzen met ons team winnen."

Ongelukkige wedstrijd

Sébastien Haller, aangetrokken voor 22,5 miljoen euro, speelde een ongelukkige wedstrijd tegen PEC Zwolle. "Het is gissen of dat komt omdat hij Europees steeds niet mee mag doen", zei Ten Hag. "Maar hij is bij ons begonnen als een komeet en speelt nu even wat minder. Ik maak me geen zorgen. Ik ken hem, hij is onverstoorbaar."

Ten Hag was ook kritisch op Devyne Rensch. "Ik heb vaak gezegd hoe goed hij het doet", zei hij. "Maar bij een stand van 0-0 geeft hij wel een kans weg. Dat mag niet. Gelukkig was het de enige kans die we toegestaan hebben aan PEC Zwolle. Maar hij moet hier wel van leren."

Meer uit Voetbal

Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

5 uur geleden
PSV speelt bij start Champions League teleurstellend gelijk

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.

5 uur geleden
Reuters: voldoende steun Infantino om voorzitter FIFA te blijven

ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.

7 uur geleden
Kostić vervangt bij PSV geschorste Mauro, ook basisplaats Wanner

EINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.

7 uur geleden
AZ mist middenvelder Smit ook in thuiswedstrijd tegen Willem II

ALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.

9 uur geleden
Voorzitter Marokkaanse voetbalbond: WK-finale in buurt Casablanca

RABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.

9 uur geleden
Ziyech vervolgt voetballoopbaan bij Braziliaanse club Botafogo

RIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.

10 uur geleden