Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Ten Hag blijft kritisch op winnend Ajax

Trainer Ten Hag blijft kritisch op winnend Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag had alle reden om te juichen na de eenvoudige uitzege van Ajax bij PEC Zwolle (0-2). Maar dat deed hij niet. "Ik vond dat we niet voor de volle 100 procent scherp waren", mopperde hij. "En dat is niet goed, want zoals je weet willen we iedere wedstrijd beter worden."

Toch vergrootte Ajax de voorsprong op naaste concurrent PSV tot 8 punten. De Amsterdammers hebben ook nog eens een wedstrijd minder gespeeld en een veel beter doelsaldo dan de formatie uit Eindhoven. "Maar wij moeten niet naar de concurrentie kijken", zei Ten Hag. "We moeten de lat voor onszelf steeds hoger leggen."

Ten Hag vestigde in Zwolle een persoonlijk record. Geen trainer van Ajax vierde meer punten, overwinningen en doelpunten in zijn eerste honderd competitiewedstrijden met Ajax. "Natuurlijk is dat leuk", zei hij. "Ook omdat we ieder jaar nieuw moeten beginnen. Het is lastig om steeds door te selecteren als goede spelers steeds vertrekken. Zo'n record is leuk, maar het gaat er om dat we succesvol blijven en tastbare prijzen met ons team winnen."

Ongelukkige wedstrijd

Sébastien Haller, aangetrokken voor 22,5 miljoen euro, speelde een ongelukkige wedstrijd tegen PEC Zwolle. "Het is gissen of dat komt omdat hij Europees steeds niet mee mag doen", zei Ten Hag. "Maar hij is bij ons begonnen als een komeet en speelt nu even wat minder. Ik maak me geen zorgen. Ik ken hem, hij is onverstoorbaar."

Ten Hag was ook kritisch op Devyne Rensch. "Ik heb vaak gezegd hoe goed hij het doet", zei hij. "Maar bij een stand van 0-0 geeft hij wel een kans weg. Dat mag niet. Gelukkig was het de enige kans die we toegestaan hebben aan PEC Zwolle. Maar hij moet hier wel van leren."

Meer uit Voetbal

Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

28 minuten geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

44 minuten geleden
Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

10 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

10 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

15 uur geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

16 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

16 uur geleden