
Trainer Ten Hag: Ajax miste steeds de eerste grote kans op de 1-0
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag ziet een rode draad in de mislukte campagne van Ajax in de groepsfase van de Champions League. "We hebben in alle vier de wedstrijden tegen Liverpool en Atalanta de grootste kans op de 1-0 gekregen. Alleen in de uitwedstrijd tegen Atalanta zijn we op voorsprong gekomen", zei hij.
Ajax verloor van Atalanta (0-1), waar het had moeten winnen om te mogen overwinteren in de Champions League. Davy Klaassen miste in de 75e minuut een grote kans op de 1-0. Daarna liep Ryan Gravenberch een beetje ongelukkig tegen een tweede gele kaart aan en besliste invaller Luis Muriel de wedstrijd.
"We hebben dit seizoen geen hele brede selectie voor de Champions League", zei Ten Hag. "Dan moet het meezitten zoals twee jaar geleden toen onze sleutelspelers keer op keer beschikbaar waren. In de eerste wedstrijd tegen Liverpool missen we veel kansen en valt Mohammed Kudus uit. In alle wedstrijden tegen Liverpool en Atalanta had er meer ingezeten. Maar het is niet gelukt."
Ajax miste tegen Atalanta naast Kudus ook Daley Blind, David Neres en Lassina Traoré. "Ik hoop dat ze snel weer beschikbaar zijn want als iedereen fit is, dan hebben we een goede ploeg", stelde Ten Hag. "We mogen een halve dag teleurgesteld zijn en dan moeten we ons richten op het duel van zaterdag met PEC Zwolle."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Argentijnse talent Franco Mastantuono gewonnen. De 17-jarige middenvelder heeft een zesjarig contract ondertekend, zo meldt de Spaanse topclub.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft middenvelder Gjivai Zechiël voor een jaar gehuurd van Feyenoord. De 21-jarige Rotterdammer kwam het afgelopen seizoen op huurbasis uit voor Sparta.
28 minuten geledenPISA (ANP/AFP) - Trainer Filippo Inzaghi heeft afscheid genomen van de Italiaanse voetbalclub Pisa. De twee partijen hebben "met wederzijds goedvinden" het contract beëindigd. De 51-jarige coach, die als speler met Italië wereldkampioen werd in 2006, hielp Pisa afgelopen seizoen aan de eerste promotie naar de Serie A in 34 jaar.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Richard Ledezma naar de Mexicaanse Club Deportivo Guadalajara, ook wel bekend als Chivas, bevestigd. De 24-jarige Amerikaan, die een aflopend contract had, speelde sinds 2019 in Eindhoven.
5 uur geledenKOSICE (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger van Jong Oranje wil de eerste helft tegen Finland op het EK zo snel mogelijk achter zich laten. "Dit was een heel duidelijke valse start. Ik denk dat dit een goede les is voor ons", zei de voormalige rechtervleugelverdediger tegen Ziggo Sport.
16 uur geledenKOSICE (ANP) - Jong Oranje is uiterst moeizaam begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Bondscoach Michael Reiziger zag zijn elftal in Kosice in Slowakije een nederlaag tegen de leeftijdsgenoten van Finland ternauwernood voorkomen: 2-2. Invaller Ernest Poku van AZ redde in blessuretijd een punt. In de kwalificatie voor het EK behaalde Jong Oranje nog de maximale score van 30 punten uit de tien groepswedstrijden, wat voor veel vertrouwen zorgde richting het eindtoernooi.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Thomas Frank is de nieuwe trainer van Tottenham Hotspur. De 51-jarige Deen komt over van Brentford en ondertekent een contract voor drie jaar bij de Londenaren.
18 uur geleden