Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Steijn was best verbaasd toen Ajax zich meldde

Trainer Steijn was best verbaasd toen Ajax zich meldde

AMSTERDAM (ANP) - Maurice Steijn was best wel verbaasd toen Ajax zo'n vijf weken geleden contact met hem opnam om over de functie van hoofdtrainer te praten. "Ik had niet verwacht dat ze bij mij zouden uitkomen", bekende hij tijdens zijn presentatie. "Ik heb geen Ajax-DNA en ik heb niet in de Champions League gespeeld. Ik snap dat mensen verrast zijn."

Toch denkt de 49-jarige coach dat hij succesvol met Ajax kan zijn. "Ik houd mij vast aan hoe Erik ten Hag het hier heeft gedaan", zei hij. "Die heeft zonder Ajax-DNA hier wel iets neergezet. Je kan hooguit mijn ouders verwijten dat mijn wieg in Den Haag en niet in Amsterdam heeft gestaan. Uiteindelijk gaat het erom dat ik met Ajax presteer en het publiek blij is met het spel."

Steijn heeft ook gesprekken gevoerd met de inmiddels vertrokken algemeen directeur Edwin van der Sar. "Klaas-Jan Huntelaar en Jan van Halst waren daar ook bij", zei hij over de technisch manager en voetbalcommissaris van de club uit de hoofdstad.

Boven verwachting gepresteerd

Ajax sprak ook met drie andere kandidaten, bevestigde directeur voetbalzaken Sven Mislintat. De Duitser gaf alleen de naam van interim-trainer John Heitinga prijs en wilde niet vertellen of Kjetil Knutsen (FK Bodø/Glimt) en Peter Bosz (PSV) ook in beeld waren. "Maar Maurice heeft alle kandidaten verslagen. Hij heeft bij zijn vorige clubs boven verwachting gepresteerd. Natuurlijk kan hij voetbal spelen dat bij Ajax hoort. Roger Schmidt speelt met Benfica ook compleet anders dan met PSV."

Steijn, die voor drie seizoenen heeft getekend, was succesvol met VVV-Venlo en Sparta. Maar hij maakte daar geen naam met aanvallend spel. "Maar nu krijg ik wel de beste spelers onder mijn hoede", zei de coach die ook bij ADO Den Haag en NAC Breda werkte. "Ajax moet winnen en mooi voetbal spelen."

Waanzinnig mooie stad

Saïd Bakkati gaat Steijn assisteren. De bedoeling is dat Hedwiges Maduro als assistent terugkomt bij zijn oude club. "Hij is natuurlijk wel een echte Ajacied", zei Steijn. "Ik heb hem ook al eens naar Sparta willen halen maar toen koos hij voor Almere."

De geboren Hagenaar denkt er aan om meer trainingen open te gooien voor pers en supporters. Hij is bekend met de rivaliteit tussen Den Haag en Amsterdam. "Maar ik vind Amsterdam een waanzinnig mooie stad. Ik ben hier ook regelmatig, om te winkelen met mijn vrouw. Laatst was ik hier nog een weekeinde met mijn kinderen. Dan pakken we een hotel en struinen we door de stad. Een van mijn beste vrienden is Amsterdammer. Hij heeft een seizoenskaart vlak achter de dug-out. Hij vond het wel jammer dat ik dit zo lang heb stilgehouden."

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

10 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

13 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

13 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

23 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden