Trainer Steijn houdt deur open voor terugkeer Sneijder bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Wesley Sneijder is nog steeds van harte welkom bij Ajax. "De deur staat nog altijd open voor hem", vertelde trainer Maurice Steijn vrijdag na de laatste training van de Amsterdammers voor het eerste competitieduel van zaterdagavond met Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA.
"Wesley wil graag trainer worden", zei Steijn over de recordinternational van het Nederlands elftal die bij Ajax doorbrak als prof. "Hij zoekt naar een plek waar zijn kwaliteiten en kracht tot uiting komen. Ik heb verschillende keren met hem gesproken. En dat waren fijne gesprekken. We hebben afgesproken dat we gaan kijken in welke rol we dat bij Ajax kunnen gieten. Ik ben daar voorstander van en hij heeft daar ook met Sven over gesproken", verwees Steijn naar de Duitse directeur voetbalzaken Mislintat van Ajax.
"Daarna is er iets gebeurd met supporters", doelde Steijn op fans van de harde supporterskern van de F-Side die niet blij waren met oude uitspraken van Sneijder. "Maar dat is gelukkig uit de wereld geholpen door de supporters en Wesley zelf. Daarna is er iets intens triest in zijn privésituatie gebeurd", verwees de trainer van Ajax naar het overlijden van de moeder van Sneijder. "En nu heeft Sven het heel druk met andere transfers. Maar Sven gaat Wesley zeker bellen."
Sneijder verklaarde afgelopen week op Instagram dat de huidige koers van de beleidsmakers van Ajax ver afstaat van het DNA van de club waarmee hij opgroeide. "Maar dat was denk ik redelijk impulsief", zei Steijn. "Misschien had hij me verkeerd begrepen toen ik zei dat we Sneijder even 'on hold' hadden gezet. Ik bedoelde alleen maar dat we nu met transfers bezig zijn. Hopelijk kunnen we daarna snel om tafel om te bekijken welke rol hij bij ons kan spelen. Ik heb fijne gesprekken met hem gevoerd. Hij gaat zich ook opgeven voor de trainerscursus. Hopelijk kunnen we iets voor elkaar betekenen."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
7 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
8 uur geleden