Trainer Steijn houdt deur open voor terugkeer Sneijder bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Wesley Sneijder is nog steeds van harte welkom bij Ajax. "De deur staat nog altijd open voor hem", vertelde trainer Maurice Steijn vrijdag na de laatste training van de Amsterdammers voor het eerste competitieduel van zaterdagavond met Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA.
"Wesley wil graag trainer worden", zei Steijn over de recordinternational van het Nederlands elftal die bij Ajax doorbrak als prof. "Hij zoekt naar een plek waar zijn kwaliteiten en kracht tot uiting komen. Ik heb verschillende keren met hem gesproken. En dat waren fijne gesprekken. We hebben afgesproken dat we gaan kijken in welke rol we dat bij Ajax kunnen gieten. Ik ben daar voorstander van en hij heeft daar ook met Sven over gesproken", verwees Steijn naar de Duitse directeur voetbalzaken Mislintat van Ajax.
"Daarna is er iets gebeurd met supporters", doelde Steijn op fans van de harde supporterskern van de F-Side die niet blij waren met oude uitspraken van Sneijder. "Maar dat is gelukkig uit de wereld geholpen door de supporters en Wesley zelf. Daarna is er iets intens triest in zijn privésituatie gebeurd", verwees de trainer van Ajax naar het overlijden van de moeder van Sneijder. "En nu heeft Sven het heel druk met andere transfers. Maar Sven gaat Wesley zeker bellen."
Sneijder verklaarde afgelopen week op Instagram dat de huidige koers van de beleidsmakers van Ajax ver afstaat van het DNA van de club waarmee hij opgroeide. "Maar dat was denk ik redelijk impulsief", zei Steijn. "Misschien had hij me verkeerd begrepen toen ik zei dat we Sneijder even 'on hold' hadden gezet. Ik bedoelde alleen maar dat we nu met transfers bezig zijn. Hopelijk kunnen we daarna snel om tafel om te bekijken welke rol hij bij ons kan spelen. Ik heb fijne gesprekken met hem gevoerd. Hij gaat zich ook opgeven voor de trainerscursus. Hopelijk kunnen we iets voor elkaar betekenen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.
5 uur geledenLECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.
14 uur geleden