Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord

Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn snapt waarom veel mensen Ajax zondag niet als favoriet voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord zien. "Feyenoord is de kampioen en heeft zeker een goede ploeg", zei hij. "Maar wij zijn Ajax. We hebben zeker een team dat Feyenoord kan verslaan. We hadden ook Marseille kunnen verslaan. Dat is ook een goed team."

Ajax wacht al vier duels op een zege, na een nederlagen tegen Ludogorets (0-1) en FC Twente (3-1) en gelijke spelen tegen Fortuna Sittard (0-0) en Olympique Marseille (3-3). Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.

"Iedereen weet dat wij er op het laatste moment heel veel nieuwe spelers hebben bijgekregen", zei Steijn. "We zijn een ploeg in opbouw, we hebben tijd nodig. Maar ik ben zeker positief over de toekomst. Feyenoord speelt met zes of zeven spelers die vorig seizoen kampioen zijn geworden. Kijk naar hun vier verdedigers. Die zijn stabiel en spelen al langer met elkaar. Dat is toch wel een groot verschil met ons nu."

Kwetsbare defensie

Ajax, na vier duels twaalfde in de Eredivisie, was de afgelopen wedstrijden vooral defensief kwetsbaar. De vleugelverdedigers spelen zo aanvallend dat ze na balverlies vaak niet op tijd terug zijn. Ajax lijdt in de opbouw ook veel te vaak slordig balverlies. FC Twente en Olympique Marseille hadden afgelopen week wel vaker dan driemaal kunnen scoren.

"Onze verdediging is nog te vaak niet op orde", erkende Steijn. "Daar trainen we op, daar werken we hard aan. Maar ik kijk ook naar het positieve. Ik heb tegen Marseille ook mooie aanvallen en doelpunten gezien. Defensief moet het echt beter, want Feyenoord heeft voldoende kwaliteiten om de kansen die wij mogelijk weggeven te benutten."

Carlos Forbs lijkt voorlopig de rechtsbuiten van Ajax. De snelle aanvaller scoorde eenmaal tegen Marseille en bereidde ook een treffer voor. De kans bestaat ook dat Silvano Vos zich tegen Feyenoord vanaf het eerste fluitsignaal mag laten zien. De 18-jarige Amsterdammer maakte indruk tegen de Fransen nadat hij Benjamin Tahirovic mocht vervangen, ondanks een rode kaart in de slotfase. "We zullen zondag wel zien of hij begint", zei Steijn. "Maar ik kijk nooit naar leeftijd en schroom niet om hem te brengen als ik denk dat dit nodig is."

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

2 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

6 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

6 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

7 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

12 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

15 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden