Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn snapt waarom veel mensen Ajax zondag niet als favoriet voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord zien. "Feyenoord is de kampioen en heeft zeker een goede ploeg", zei hij. "Maar wij zijn Ajax. We hebben zeker een team dat Feyenoord kan verslaan. We hadden ook Marseille kunnen verslaan. Dat is ook een goed team."
Ajax wacht al vier duels op een zege, na een nederlagen tegen Ludogorets (0-1) en FC Twente (3-1) en gelijke spelen tegen Fortuna Sittard (0-0) en Olympique Marseille (3-3). Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Iedereen weet dat wij er op het laatste moment heel veel nieuwe spelers hebben bijgekregen", zei Steijn. "We zijn een ploeg in opbouw, we hebben tijd nodig. Maar ik ben zeker positief over de toekomst. Feyenoord speelt met zes of zeven spelers die vorig seizoen kampioen zijn geworden. Kijk naar hun vier verdedigers. Die zijn stabiel en spelen al langer met elkaar. Dat is toch wel een groot verschil met ons nu."
Kwetsbare defensie
Ajax, na vier duels twaalfde in de Eredivisie, was de afgelopen wedstrijden vooral defensief kwetsbaar. De vleugelverdedigers spelen zo aanvallend dat ze na balverlies vaak niet op tijd terug zijn. Ajax lijdt in de opbouw ook veel te vaak slordig balverlies. FC Twente en Olympique Marseille hadden afgelopen week wel vaker dan driemaal kunnen scoren.
"Onze verdediging is nog te vaak niet op orde", erkende Steijn. "Daar trainen we op, daar werken we hard aan. Maar ik kijk ook naar het positieve. Ik heb tegen Marseille ook mooie aanvallen en doelpunten gezien. Defensief moet het echt beter, want Feyenoord heeft voldoende kwaliteiten om de kansen die wij mogelijk weggeven te benutten."
Carlos Forbs lijkt voorlopig de rechtsbuiten van Ajax. De snelle aanvaller scoorde eenmaal tegen Marseille en bereidde ook een treffer voor. De kans bestaat ook dat Silvano Vos zich tegen Feyenoord vanaf het eerste fluitsignaal mag laten zien. De 18-jarige Amsterdammer maakte indruk tegen de Fransen nadat hij Benjamin Tahirovic mocht vervangen, ondanks een rode kaart in de slotfase. "We zullen zondag wel zien of hij begint", zei Steijn. "Maar ik kijk nooit naar leeftijd en schroom niet om hem te brengen als ik denk dat dit nodig is."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
8 uur geleden