Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn snapt waarom veel mensen Ajax zondag niet als favoriet voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord zien. "Feyenoord is de kampioen en heeft zeker een goede ploeg", zei hij. "Maar wij zijn Ajax. We hebben zeker een team dat Feyenoord kan verslaan. We hadden ook Marseille kunnen verslaan. Dat is ook een goed team."
Ajax wacht al vier duels op een zege, na een nederlagen tegen Ludogorets (0-1) en FC Twente (3-1) en gelijke spelen tegen Fortuna Sittard (0-0) en Olympique Marseille (3-3). Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.
"Iedereen weet dat wij er op het laatste moment heel veel nieuwe spelers hebben bijgekregen", zei Steijn. "We zijn een ploeg in opbouw, we hebben tijd nodig. Maar ik ben zeker positief over de toekomst. Feyenoord speelt met zes of zeven spelers die vorig seizoen kampioen zijn geworden. Kijk naar hun vier verdedigers. Die zijn stabiel en spelen al langer met elkaar. Dat is toch wel een groot verschil met ons nu."
Kwetsbare defensie
Ajax, na vier duels twaalfde in de Eredivisie, was de afgelopen wedstrijden vooral defensief kwetsbaar. De vleugelverdedigers spelen zo aanvallend dat ze na balverlies vaak niet op tijd terug zijn. Ajax lijdt in de opbouw ook veel te vaak slordig balverlies. FC Twente en Olympique Marseille hadden afgelopen week wel vaker dan driemaal kunnen scoren.
"Onze verdediging is nog te vaak niet op orde", erkende Steijn. "Daar trainen we op, daar werken we hard aan. Maar ik kijk ook naar het positieve. Ik heb tegen Marseille ook mooie aanvallen en doelpunten gezien. Defensief moet het echt beter, want Feyenoord heeft voldoende kwaliteiten om de kansen die wij mogelijk weggeven te benutten."
Carlos Forbs lijkt voorlopig de rechtsbuiten van Ajax. De snelle aanvaller scoorde eenmaal tegen Marseille en bereidde ook een treffer voor. De kans bestaat ook dat Silvano Vos zich tegen Feyenoord vanaf het eerste fluitsignaal mag laten zien. De 18-jarige Amsterdammer maakte indruk tegen de Fransen nadat hij Benjamin Tahirovic mocht vervangen, ondanks een rode kaart in de slotfase. "We zullen zondag wel zien of hij begint", zei Steijn. "Maar ik kijk nooit naar leeftijd en schroom niet om hem te brengen als ik denk dat dit nodig is."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
14 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
21 uur geleden