Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord

Trainer Steijn gelooft in zege van Ajax op Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn snapt waarom veel mensen Ajax zondag niet als favoriet voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord zien. "Feyenoord is de kampioen en heeft zeker een goede ploeg", zei hij. "Maar wij zijn Ajax. We hebben zeker een team dat Feyenoord kan verslaan. We hadden ook Marseille kunnen verslaan. Dat is ook een goed team."

Ajax wacht al vier duels op een zege, na een nederlagen tegen Ludogorets (0-1) en FC Twente (3-1) en gelijke spelen tegen Fortuna Sittard (0-0) en Olympique Marseille (3-3). Feyenoord steekt de laatste weken in uitstekende vorm. De landskampioen won de laatste vier wedstrijden en scoorde maar liefst zeventien keer in de laatste drie competitieduels.

"Iedereen weet dat wij er op het laatste moment heel veel nieuwe spelers hebben bijgekregen", zei Steijn. "We zijn een ploeg in opbouw, we hebben tijd nodig. Maar ik ben zeker positief over de toekomst. Feyenoord speelt met zes of zeven spelers die vorig seizoen kampioen zijn geworden. Kijk naar hun vier verdedigers. Die zijn stabiel en spelen al langer met elkaar. Dat is toch wel een groot verschil met ons nu."

Kwetsbare defensie

Ajax, na vier duels twaalfde in de Eredivisie, was de afgelopen wedstrijden vooral defensief kwetsbaar. De vleugelverdedigers spelen zo aanvallend dat ze na balverlies vaak niet op tijd terug zijn. Ajax lijdt in de opbouw ook veel te vaak slordig balverlies. FC Twente en Olympique Marseille hadden afgelopen week wel vaker dan driemaal kunnen scoren.

"Onze verdediging is nog te vaak niet op orde", erkende Steijn. "Daar trainen we op, daar werken we hard aan. Maar ik kijk ook naar het positieve. Ik heb tegen Marseille ook mooie aanvallen en doelpunten gezien. Defensief moet het echt beter, want Feyenoord heeft voldoende kwaliteiten om de kansen die wij mogelijk weggeven te benutten."

Carlos Forbs lijkt voorlopig de rechtsbuiten van Ajax. De snelle aanvaller scoorde eenmaal tegen Marseille en bereidde ook een treffer voor. De kans bestaat ook dat Silvano Vos zich tegen Feyenoord vanaf het eerste fluitsignaal mag laten zien. De 18-jarige Amsterdammer maakte indruk tegen de Fransen nadat hij Benjamin Tahirovic mocht vervangen, ondanks een rode kaart in de slotfase. "We zullen zondag wel zien of hij begint", zei Steijn. "Maar ik kijk nooit naar leeftijd en schroom niet om hem te brengen als ik denk dat dit nodig is."

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt vertrek doelman Pasveer (42) naar Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.

44 minuten geleden
Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

8 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

9 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

10 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

18 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

18 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

19 uur geleden