Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Stegeman: met tere zieltjes heb ik geen klap te maken

Trainer Stegeman: met tere zieltjes heb ik geen klap te maken

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John Stegeman van PEC Zwolle heeft geen medelijden met Thomas Lam, de Finse verdediger die twee keer blunderde in de verloren uitwedstrijd tegen FC Twente (5-1). Stegeman haalde Lam al in de 37e minuut naar de kant. "Met die tere zieltjes heb ik helemaal geen klap te maken. We spelen betaald voetbal en wij geven hier vanavond alleen maar cadeautjes weg", zei Stegeman op boze toon bij FOX Sports.

Lam, bij afwezigheid van de geblesseerde Bram van Polen de aanvoerder van PEC Zwolle, was schuldig aan de doelpunten van Queensy Menig en Danilo. Kort nadat Wout Brama de derde treffer van Twente had gemaakt, besloot Stegeman om in te grijpen en zijn aanvoerder te wisselen.

"Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zei de trainer. "Een verklaring? Ik heb geen idee. Ik kan niet in iemands hoofd kijken, waarom iemand dit soort fouten maakt. Hij doet het echt niet expres lijkt me, anders hebben we echt een serieus probleem. Je kan één keer zo'n fout maken, maar niet twee keer. Kom op, we zijn bezig met betaald voetbal. Dit is niet PEC Zwolle 6 tegen FC Twente 6, waar je ongestraft fouten mag maken. Dat hij aanvoerder is, maakt me helemaal niets uit. Van een speler die Fins international is, verwacht je niet dat hij zulke fouten maakt. Ik ben verantwoordelijk voor de opstelling, dus dan moet ik blijkbaar gewoon andere spelers opstellen die zulke fouten niet maken. Het moeilijke is wel dat ik zoiets op voorhand niet weet. Laat ik het zo zeggen: bij het maken van de opstelling had ik niet verwacht dat Thomas Lam die persoon zou zijn."

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

5 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

6 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

8 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

8 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

10 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

10 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden