Trainer Stegeman: met tere zieltjes heb ik geen klap te maken
ENSCHEDE (ANP) - Trainer John Stegeman van PEC Zwolle heeft geen medelijden met Thomas Lam, de Finse verdediger die twee keer blunderde in de verloren uitwedstrijd tegen FC Twente (5-1). Stegeman haalde Lam al in de 37e minuut naar de kant. "Met die tere zieltjes heb ik helemaal geen klap te maken. We spelen betaald voetbal en wij geven hier vanavond alleen maar cadeautjes weg", zei Stegeman op boze toon bij FOX Sports.
Lam, bij afwezigheid van de geblesseerde Bram van Polen de aanvoerder van PEC Zwolle, was schuldig aan de doelpunten van Queensy Menig en Danilo. Kort nadat Wout Brama de derde treffer van Twente had gemaakt, besloot Stegeman om in te grijpen en zijn aanvoerder te wisselen.
"Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zei de trainer. "Een verklaring? Ik heb geen idee. Ik kan niet in iemands hoofd kijken, waarom iemand dit soort fouten maakt. Hij doet het echt niet expres lijkt me, anders hebben we echt een serieus probleem. Je kan één keer zo'n fout maken, maar niet twee keer. Kom op, we zijn bezig met betaald voetbal. Dit is niet PEC Zwolle 6 tegen FC Twente 6, waar je ongestraft fouten mag maken. Dat hij aanvoerder is, maakt me helemaal niets uit. Van een speler die Fins international is, verwacht je niet dat hij zulke fouten maakt. Ik ben verantwoordelijk voor de opstelling, dus dan moet ik blijkbaar gewoon andere spelers opstellen die zulke fouten niet maken. Het moeilijke is wel dat ik zoiets op voorhand niet weet. Laat ik het zo zeggen: bij het maken van de opstelling had ik niet verwacht dat Thomas Lam die persoon zou zijn."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
11 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
19 uur geleden