Trainer Stegeman: met tere zieltjes heb ik geen klap te maken
ENSCHEDE (ANP) - Trainer John Stegeman van PEC Zwolle heeft geen medelijden met Thomas Lam, de Finse verdediger die twee keer blunderde in de verloren uitwedstrijd tegen FC Twente (5-1). Stegeman haalde Lam al in de 37e minuut naar de kant. "Met die tere zieltjes heb ik helemaal geen klap te maken. We spelen betaald voetbal en wij geven hier vanavond alleen maar cadeautjes weg", zei Stegeman op boze toon bij FOX Sports.
Lam, bij afwezigheid van de geblesseerde Bram van Polen de aanvoerder van PEC Zwolle, was schuldig aan de doelpunten van Queensy Menig en Danilo. Kort nadat Wout Brama de derde treffer van Twente had gemaakt, besloot Stegeman om in te grijpen en zijn aanvoerder te wisselen.
"Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zei de trainer. "Een verklaring? Ik heb geen idee. Ik kan niet in iemands hoofd kijken, waarom iemand dit soort fouten maakt. Hij doet het echt niet expres lijkt me, anders hebben we echt een serieus probleem. Je kan één keer zo'n fout maken, maar niet twee keer. Kom op, we zijn bezig met betaald voetbal. Dit is niet PEC Zwolle 6 tegen FC Twente 6, waar je ongestraft fouten mag maken. Dat hij aanvoerder is, maakt me helemaal niets uit. Van een speler die Fins international is, verwacht je niet dat hij zulke fouten maakt. Ik ben verantwoordelijk voor de opstelling, dus dan moet ik blijkbaar gewoon andere spelers opstellen die zulke fouten niet maken. Het moeilijke is wel dat ik zoiets op voorhand niet weet. Laat ik het zo zeggen: bij het maken van de opstelling had ik niet verwacht dat Thomas Lam die persoon zou zijn."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
37 minuten geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
47 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
13 uur geleden