
Trainer Southampton ervoer wedstrijd vanuit huis als 'vreselijk'
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - De trainer van de Engelse voetbalclub Southampton, Ralph Hasenhüttl, heeft het coachen van zijn team vanuit huis als "vreselijk" ervaren. De Oostenrijker zit in quarantaine vanwege een positieve test in zijn huishouden en stuurde zijn elftal dinsdagavond zodoende via een videoverbinding vanuit huis aan. Het werd 0-0 tegen West Ham United.
"Het was vreselijk, erg moeilijk. Voor de wedstrijd was het nog wel goed. We hadden eindelijk een manier gevonden om de spelers te instrueren; ik deed de bijeenkomsten, ik sprak ze toe in de kleedkamer en legde uit wat ik wilde. En ik sprak ook met ze in de rust", aldus Hasenhüttl.
"Het moeilijke was echter dat ik geen live beelden zag. Je hoort wel stemmen, maar je hebt er geen beeld bij. Dat maakte het erg moeilijk. Al met al werkte het best goed, maar mijn houding was niet erg gezond. Ik heb overal pijn omdat ik op mijn knieën voor de televisie zat."
Hasenhüttl is de derde trainer die zijn ploeg vanuit huis aanstuurde. Eerder deden David Moyes van West Ham en Scott Parker van Fulham dat al.
Southampton staat negende met 26 punten uit zestien duels. Maandag is Liverpool de tegenstander in Southampton.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
1 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
3 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
3 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden