Trainer Southampton ervoer wedstrijd vanuit huis als 'vreselijk'
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - De trainer van de Engelse voetbalclub Southampton, Ralph Hasenhüttl, heeft het coachen van zijn team vanuit huis als "vreselijk" ervaren. De Oostenrijker zit in quarantaine vanwege een positieve test in zijn huishouden en stuurde zijn elftal dinsdagavond zodoende via een videoverbinding vanuit huis aan. Het werd 0-0 tegen West Ham United.
"Het was vreselijk, erg moeilijk. Voor de wedstrijd was het nog wel goed. We hadden eindelijk een manier gevonden om de spelers te instrueren; ik deed de bijeenkomsten, ik sprak ze toe in de kleedkamer en legde uit wat ik wilde. En ik sprak ook met ze in de rust", aldus Hasenhüttl.
"Het moeilijke was echter dat ik geen live beelden zag. Je hoort wel stemmen, maar je hebt er geen beeld bij. Dat maakte het erg moeilijk. Al met al werkte het best goed, maar mijn houding was niet erg gezond. Ik heb overal pijn omdat ik op mijn knieën voor de televisie zat."
Hasenhüttl is de derde trainer die zijn ploeg vanuit huis aanstuurde. Eerder deden David Moyes van West Ham en Scott Parker van Fulham dat al.
Southampton staat negende met 26 punten uit zestien duels. Maandag is Liverpool de tegenstander in Southampton.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
8 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
10 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
20 uur geleden