Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United kijkt iedere dag vol bewondering naar Cristiano Ronaldo. De 36-jarige Portugees keerde afgelopen zomer na twaalf jaar terug bij de Engelse club en is vooralsnog in vrijwel iedere wedstrijd beslissend. "Hij heeft impact op iedereen: het publiek, de spelers, de hele club", zei Solskjaer na de zege in de Champions League op Villarreal door een doelpunt van Ronaldo in de blessuretijd (2-1).

De Portugees speelde zijn 178e wedstrijd in de Champions League, waarmee hij Iker Casillas (177 duels) afloste als recordhouder. Ronaldo maakte tegen Villarreal zijn 136e doelpunt op het hoogste Europese podium. De aanvaller mag zich al geruime tijd de topscorer aller tijden van de Champions League noemen.

Manchester United werd op het eigen Old Trafford ver teruggedrongen door de Spaanse club. Toch schonk Ronaldo de thuisclub diep in de extra tijd de winst. "Voor het doel is hij zó goed", aldus Solskjaer. "Hij heeft het al zo vaak laten zien. Onlangs miste hij in de WK-kwalificatiewedstrijd van Portugal tegen Ierland een penalty. Hij kwam daarna weinig aan de bal, maar kopte in de laatste minuten wel twee doelpunten binnen. Dat doet hij zijn hele carrière al. In mentaal opzicht is hij zo sterk, hij blijft altijd gaan. Ik zie van dichtbij hoe hij toewerkt naar een wedstrijd, hoe gefocust hij is. En hij heeft dan aan één kans genoeg om te scoren."

Winnende doelpunt

Ronaldo plaatste na het duel met Villarreal een foto waarop te zien is hoe hij met ontbloot bovenlijf zijn winnende doelpunt viert. "Tot het einde", schreef de Portugees er bij. "Als we vandaag geen 3 punten hadden gepakt, zou het moeilijk zijn geworden om de volgende ronde te halen. Maar nu is alles mogelijk voor ons."

Overigens werd niet Ronaldo, maar de Nederlandse aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld van Villarreal door de UEFA uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Pepi hervat training bij PSV, nog onzeker voor duel met Willem II

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.

19 minuten geleden
Van den Belt vervangt geschorste Weidmann bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.

28 minuten geleden
Suriname vier duels zonder geschorste doelman Vaessen

GRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.

1 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond: Afrika Cup blijft toch om de twee jaar

CAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.

4 uur geleden
Cooper-Love schiet FC Emmen langs FC Groningen in bekertoernooi

GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.

15 uur geleden
Scorende Brugts wint ruim met FC Barcelona in Champions League

KØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.

15 uur geleden
FC Utrecht wint van amateurs Kozakken Boys en bekert verder

WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.

17 uur geleden