Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United kijkt iedere dag vol bewondering naar Cristiano Ronaldo. De 36-jarige Portugees keerde afgelopen zomer na twaalf jaar terug bij de Engelse club en is vooralsnog in vrijwel iedere wedstrijd beslissend. "Hij heeft impact op iedereen: het publiek, de spelers, de hele club", zei Solskjaer na de zege in de Champions League op Villarreal door een doelpunt van Ronaldo in de blessuretijd (2-1).

De Portugees speelde zijn 178e wedstrijd in de Champions League, waarmee hij Iker Casillas (177 duels) afloste als recordhouder. Ronaldo maakte tegen Villarreal zijn 136e doelpunt op het hoogste Europese podium. De aanvaller mag zich al geruime tijd de topscorer aller tijden van de Champions League noemen.

Manchester United werd op het eigen Old Trafford ver teruggedrongen door de Spaanse club. Toch schonk Ronaldo de thuisclub diep in de extra tijd de winst. "Voor het doel is hij zó goed", aldus Solskjaer. "Hij heeft het al zo vaak laten zien. Onlangs miste hij in de WK-kwalificatiewedstrijd van Portugal tegen Ierland een penalty. Hij kwam daarna weinig aan de bal, maar kopte in de laatste minuten wel twee doelpunten binnen. Dat doet hij zijn hele carrière al. In mentaal opzicht is hij zo sterk, hij blijft altijd gaan. Ik zie van dichtbij hoe hij toewerkt naar een wedstrijd, hoe gefocust hij is. En hij heeft dan aan één kans genoeg om te scoren."

Winnende doelpunt

Ronaldo plaatste na het duel met Villarreal een foto waarop te zien is hoe hij met ontbloot bovenlijf zijn winnende doelpunt viert. "Tot het einde", schreef de Portugees er bij. "Als we vandaag geen 3 punten hadden gepakt, zou het moeilijk zijn geworden om de volgende ronde te halen. Maar nu is alles mogelijk voor ons."

Overigens werd niet Ronaldo, maar de Nederlandse aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld van Villarreal door de UEFA uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

18 minuten geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

4 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden