Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United kijkt iedere dag vol bewondering naar Cristiano Ronaldo. De 36-jarige Portugees keerde afgelopen zomer na twaalf jaar terug bij de Engelse club en is vooralsnog in vrijwel iedere wedstrijd beslissend. "Hij heeft impact op iedereen: het publiek, de spelers, de hele club", zei Solskjaer na de zege in de Champions League op Villarreal door een doelpunt van Ronaldo in de blessuretijd (2-1).

De Portugees speelde zijn 178e wedstrijd in de Champions League, waarmee hij Iker Casillas (177 duels) afloste als recordhouder. Ronaldo maakte tegen Villarreal zijn 136e doelpunt op het hoogste Europese podium. De aanvaller mag zich al geruime tijd de topscorer aller tijden van de Champions League noemen.

Manchester United werd op het eigen Old Trafford ver teruggedrongen door de Spaanse club. Toch schonk Ronaldo de thuisclub diep in de extra tijd de winst. "Voor het doel is hij zó goed", aldus Solskjaer. "Hij heeft het al zo vaak laten zien. Onlangs miste hij in de WK-kwalificatiewedstrijd van Portugal tegen Ierland een penalty. Hij kwam daarna weinig aan de bal, maar kopte in de laatste minuten wel twee doelpunten binnen. Dat doet hij zijn hele carrière al. In mentaal opzicht is hij zo sterk, hij blijft altijd gaan. Ik zie van dichtbij hoe hij toewerkt naar een wedstrijd, hoe gefocust hij is. En hij heeft dan aan één kans genoeg om te scoren."

Winnende doelpunt

Ronaldo plaatste na het duel met Villarreal een foto waarop te zien is hoe hij met ontbloot bovenlijf zijn winnende doelpunt viert. "Tot het einde", schreef de Portugees er bij. "Als we vandaag geen 3 punten hadden gepakt, zou het moeilijk zijn geworden om de volgende ronde te halen. Maar nu is alles mogelijk voor ons."

Overigens werd niet Ronaldo, maar de Nederlandse aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld van Villarreal door de UEFA uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Griekse bondscoach probeert euforie na sterke start te temperen

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Ivan Jovanović van de Griekse voetballers probeert de euforie rond het nationale elftal wat te temperen. "We hebben twee grote overwinningen behaald en de fans blij gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan", sprak de 64-jarige Serviër op een persconferentie in Thessaloniki, waar de Grieken donderdag het Nederlands elftal in de Nations League ontvangen.

37 minuten geleden
Premier Burnham hoopt dat eigenaars Manchester City niet verkopen

MANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat de eigenaren van Manchester City de club niet gaan verkopen nu de club schuldig is bevonden aan ernstige overtredingen van financiële regels van de Premier League. "Het zou erg zorgelijk zijn als we ze verliezen", zei Burnham woensdag tegen de BBC over de eigenaren uit de Verenigde Arabische Emiraten.

50 minuten geleden
Pavlidis had doorbraak oud-ploeggenoot Meerdink wel verwacht

THESSALONIKI (ANP) - Grieks international Vangelis Pavlidis is niet verbaasd dat Mexx Meerdink is doorgebroken bij het Nederlands elftal. Dat zei zijn voormalige ploeggenoot van AZ woensdag op een persconferentie in Thessaloniki, waar Griekenland en Oranje donderdag tegenover elkaar staan in de Nations League.

1 uur geleden
Zwitserse voetbalbond trekt steun voor FIFA-baas Infantino in

ZÜRICH (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zwitserland (SFV) heeft de steun voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken. De Zwitserse bond komt daarmee terug op de eerdere aanbeveling voor de landgenoot.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax plaatsen zich voor hoofdtoernooi Europa Cup

AKTOBE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich woensdag in Kazachstan geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa Cup, het tweede Europese clubtoernooi bij de vrouwen. Na de 8-0-thuiszege op WFC Aktobe van een week geleden werd woensdag met 1-0 verloren in Kazachstan.

1 uur geleden
Amerikaanse investeerder koopt gevallen club Bordeaux voor 1 euro

BORDEAUX (ANP/DPA) - De Franse voetbalclub Girondins de Bordeaux, die kampt met financiële problemen, wordt verkocht aan een Amerikaanse investeerdersgroep. Park Bench koopt de zesvoudig kampioen van Frankrijk voor een symbolisch bedrag van 1 euro.

4 uur geleden
Oranje zonder geblesseerde Van Hecke naar Griekenland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag zonder Jan Paul van Hecke vertrokken naar Thessaloniki voor de uitwedstrijd donderdag tegen Griekenland in de Nations League. De verdediger heeft op de laatste training in Zeist een voetblessure opgelopen en keert terug naar zijn club Tottenham Hotspur, meldt de KNVB.

4 uur geleden