Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

Trainer Solskjaer: Ronaldo heeft impact op iedereen

MANCHESTER (ANP) - Trainer Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United kijkt iedere dag vol bewondering naar Cristiano Ronaldo. De 36-jarige Portugees keerde afgelopen zomer na twaalf jaar terug bij de Engelse club en is vooralsnog in vrijwel iedere wedstrijd beslissend. "Hij heeft impact op iedereen: het publiek, de spelers, de hele club", zei Solskjaer na de zege in de Champions League op Villarreal door een doelpunt van Ronaldo in de blessuretijd (2-1).

De Portugees speelde zijn 178e wedstrijd in de Champions League, waarmee hij Iker Casillas (177 duels) afloste als recordhouder. Ronaldo maakte tegen Villarreal zijn 136e doelpunt op het hoogste Europese podium. De aanvaller mag zich al geruime tijd de topscorer aller tijden van de Champions League noemen.

Manchester United werd op het eigen Old Trafford ver teruggedrongen door de Spaanse club. Toch schonk Ronaldo de thuisclub diep in de extra tijd de winst. "Voor het doel is hij zó goed", aldus Solskjaer. "Hij heeft het al zo vaak laten zien. Onlangs miste hij in de WK-kwalificatiewedstrijd van Portugal tegen Ierland een penalty. Hij kwam daarna weinig aan de bal, maar kopte in de laatste minuten wel twee doelpunten binnen. Dat doet hij zijn hele carrière al. In mentaal opzicht is hij zo sterk, hij blijft altijd gaan. Ik zie van dichtbij hoe hij toewerkt naar een wedstrijd, hoe gefocust hij is. En hij heeft dan aan één kans genoeg om te scoren."

Winnende doelpunt

Ronaldo plaatste na het duel met Villarreal een foto waarop te zien is hoe hij met ontbloot bovenlijf zijn winnende doelpunt viert. "Tot het einde", schreef de Portugees er bij. "Als we vandaag geen 3 punten hadden gepakt, zou het moeilijk zijn geworden om de volgende ronde te halen. Maar nu is alles mogelijk voor ons."

Overigens werd niet Ronaldo, maar de Nederlandse aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld van Villarreal door de UEFA uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Ajax wil dure Braziliaanse spits Leonardo naar ArenA halen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.

3 uur geleden
Zwitsers woedend over 'rampzalige' rode kaart Embolo

KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.

9 uur geleden
Argentinië klopt Zwitsers en treft Engeland voor plaats in finale

KANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.

11 uur geleden
Senegal ontslaat bondscoach Thiaw na vroege uitschakeling op WK

DAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.

13 uur geleden
Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

16 uur geleden
Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

17 uur geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

19 uur geleden